KRAKÓW W MIĘDZYNARODOWEJ SERII TANECZNYCH PRZEWODNIKÓW PO NAJPIĘKNIEJSZYCH MIASTACH ŚWIATA

by admin
0 comment

Urokliwy Kraków oraz Tomasz „Thomaz” Domański, czołowy polski B-Boy, zostali bohaterami jednego z odcinków międzynarodowej serii tanecznych video przewodników miejskich pt. „Dance City Guide”. Jakie miejsca warto odwiedzić i jak prezentują się w kontekście zapierającej dech w piersiach breakingowej choreografii zobaczyć można na www.redbull.pl/dancecityguide.

Film z Thomazem jest jednym z odcinków cyklu video prezentującego najpiękniejsze miasta świata pt. „Dance City Guide”. W tej nietypowej serii w rolę przewodników po mieście wcielają się breakingowi tancerze.  Najbardziej utalentowani B-Boye światowego formatu prezentują choreografię w ikonicznych i najbardziej interesujących lokacjach znanych miast. W ramach serii ukazał się już odcinek o Paryżu, gdzie B-Boy Junior tanecznym krokiem oprowadza po tak słynnych miejscach jak katedra Notre-Dame czy Place Vendôme. W innym odcinku oglądamy Baby OG, który odsłania uroki Zurychu – ubiegłorocznego gospodarza światowych finałów zawodów Red Bull BC One uznawanych za mistrzostwa breakingu. Twórcami serii jest francuska ekipa filmowa Red is Dancing, znana z wielu światowych produkcji tanecznych.

Po Francji i Szwajcarii przyszedł czas na Polskę, którą reprezentuje Kraków oraz B-Boy Thomaz. Klip prezentuje różnorodność Krakowa, łączącego tradycję z nowoczesnością. Zobaczyć w nim można zarówno Sukiennice, urokliwe uliczki Kazimierza czy monumentalny Zamek Królewski na Wawelu, jak i nowoczesną i funkcjonalną architekurę ICE Kraków Congress Centre czy TAURON Areny Kraków. Na ich tle B-Boy Thomaz prezentuje pełną energii i werwy choreografię. Partnerami krakowskiej edycji „Dance City Guide” zostało Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe, które odpowiadało za organizację planu zdjęciowego i logistykę, a także wspiera projekt promocyjnie.

Thomaz to jeden z najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych B-Boyów na całym świecie. Od wielu lat z sukcesami rywalizuje z najlepszymi tancerzami. W 2015 roku jego działania zostały docenione i dostał zaproszenie z „dziką kartą” na światowy finał Red Bull BC One w Rzymie. Rok później podczas Red Bull BC One Cypher Poland pokonał wszystkich rywali i sięgnął po mistrzowski pas. Poza aktywnym udziałem w turniejach jest on też organizatorem i promotorem znanych eventów breakingowych takich jak Dźwiękzłam czy Rockafellaz Anniversary.

Thomaz nie ukrywa, że plan Dance City Guide był dla niego świetnym doświadczeniem. „Dzięki temu projektowi poznałem miejsca, w których wcześniej nie byłem. Ekipa filmowa była doskonale przygotowana pod kątem miejsc oraz dostosowania muzyki i ruchów, które wykonywałem w klipie.” Ten niezwykły przewodnik nie powstałby bez pomocy Krakowskiego Biura Festiwalowego, które aktywnie pomogło w opracowaniu listy lokacji oraz odpowiadało za koordynację pozyskiwania zgód na zdjęcia.

Już 14 kwietnia będzie można zobaczyć Thomaza w akcji podczas Red Bull BC One Cypher Poland – czyli polskich eliminacji do najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych na świecie. Thomaz ponownie zawalczy o tytuł najlepszego polskiego B-Boya. Jego rywalami będzie siedmiu tancerzy, którzy otrzymali dzikie karty oraz ośmiu, którzy zostaną wyłonieni w eliminacjach. Stawką jest bilet do Indii i udział w światowym Las Chance Cypher, który jest ostatnim przystankiem przed globalnym finałem zawodów.

Kraków jest jednym z czterech miast, w których w najbliższy weekend odbywać się będzie Red Bull BC One Cypher. Już w sobotę o miejsce w światowym Last Chance Cypher rywalizować będą również tancerze w Wiedniu, Londynie i Bombaju. Ich rywalizację będzie można oglądać na żywo w ramach 36-godzinnego livestreamu non-stop. Będzie to wyjątkowa okazja do zobaczenia w akcji ponad 100 tancerzy oraz podpatrzenia jak wyglądają zawody w innych krajach. W niedzielę od godziny 18:30 transmitowane będą również krakowskie zawody. Livestrem oglądać można na Red Bull BC One YouTube , Red Bull BC One Facebook, oraz na  Red Bull TV .

Red Bull BC One Cypher Poland odbywa się w ramach trzydniowego tanecznego festiwalu, który zagości w Krakowie od 12 kwietnia. Podczas tego tanecznego święta miłośnicy breakingu i street styles uczestniczyć będą w warsztatach oraz licznych tanecznych bitwach. Ich zmagania oceniać będą taneczne gwiazdy światowego formatu: Hong 10, Poe One, Bartazz, zaś bitwy street styles: Greenteck, Martha i Temps. Kraków już po raz czwarty gościć będzie u siebie to wydarzenie. Wygląda zatem na to, że stolica Małopolski została również polską stolicą tańca.

RED BULL BC ONE CAMP POLAND 2019

12 – 14 kwietnia 2019

Forum Wydarzeń, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków

BILETY NA RED BULL BC ONE CYPHER POLAND  (14 kwietnia godz. 17:30):  https://going.pl/bcone

36-GODZINNY LIVESTREAM Z RED BULL BC ONE CYPHERS (13-14 kwietnia 2019)

Livestream z Red Bull BC One Cypher Poland (14 kwietnia godz. 18:30)

Red Bull BC One YouTube

Red Bull BC One Facebook

Red Bull TV 

www.redbull.pl/bcone

Facebook

#RedBullBCOne

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej