Connect with us

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Kraków tętniący muzyką. Wianki – Święto Muzyki już w najbliższą sobotę

Dziewięć scen, koncerty ponad 70 artystów, Unsound Silent Disco, noc klubowa, warsztaty z plecenia wianków czy największa lekcja jogi – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na tegoroczne Wianki. Święto Muzyki w Krakowie odbędzie się 22 czerwca.

 Przed nami prawdziwe Święto Muzyki w Krakowie! Na tegorocznych Wiankach zagrają czołowi przedstawiciele różnych gatunków muzycznych. Już 22 czerwca na scenach miasta usłyszymy zarówno najbardziej znane nazwiska polskiej sceny muzycznej, jak i początkujących artystów. Impreza już po raz szósty odbędzie się w formule nawiązującej do francuskiego wydarzenia „Fête de la Musique”. Krakowskie Wianki nie tylko prezentują muzykę w wielu zakątkach miasta, ale też po raz kolejny stawiają na różnorodność artystów –odzwierciedlającą najbardziej aktualne zjawiska na polskiej scenie muzycznej.

Główne sceny rozlokowane są na trzech scenach w różnych częściach miasta. Pierwszą z nich jest Scena Hard Rock Cafe Kraków na Rynku Głównym, na której od godziny 16.00 wystąpią: Rasmentalism, duet producencki Flirtini z gośćmi (Rosalie., Piotr Zioła, Michał Sobierajski, Lena, Gverilla, Ras), Mioush, Natalia Nykiel oraz The Dumplings.

Na Scenie Coca-Cola, zlokalizowanej u stóp Wawelu przy ul. Powiśle, wystąpią tęskno, czyli duet wokalistki Joanny Longić oraz kompozytorki i pianistki Hani Rani, Fisz Emade Tworzywo oraz silna reprezentacja śpiewających kobiet – Barbara Wrońska, Misia Furtak i Mela Koteluk.

W Nowohuckim Centrum Kultury będzie okazja do posłuchania lokalnych artystów. W ramach Sceny Krakowskiej od godz. 16.30 zaprezentują się dobrze znani krakowskiej publiczności Sokół Ochestra, czyli zespół założony przez Przemka Sokoła, wykonujący autorskie utwory w stylu Balkan brass. Kolejni miejscowi wykonawcy, którzy zdążyli już zapracować na ogólnopolski rozgłos, to krakowski self-made man Patrick the Pan, wielbiciel folku i bluesa Limboski oraz prawdziwa legenda polskiej muzyki – Renata Przemyk.

Kolejne miejsce tętniące muzyką, OFF Wianki przy Pompie, czyli Scena pod Pompą Cafe Teatralna, jest organizowane wspólnie z OFF Radiem Kraków. Wystąpią na niej: Zeu5, Kroki, Fedkowicz Duo oraz Eta Hox. Natomiast w sercu krakowskiego Kazimierza, na placu Nowym, stanie eksperymentalna Scena Alternatywna. Właśnie tam od 18.00 zagrają BNNT, Laboratorium Pieśni, Resina oraz amerykańska kapela Enablers, która odwiedzi Kraków podczas swojej europejskiej trasy koncertowej. W ramach Wianków odbędzie się również Scena Debiutów ulokowana w klubie Hevre. Zaprezentują się na niej zdolni początkujący artyści z Polski i Ukrainy. Wydarzenie rozpocznie się o 16.00 występem rockowego duetu Hearts Hunters. Następnie zagrają: Szymonmówi, Postman, OY Sound System oraz Ziela.

Ponadto w klubie Hevre od godz. 11.00 do 17.00 odbędzie się giełda winyli, a od 12.00 zapraszamy na panele dyskusyjne współorganizowane z festiwalem Tak Brzmi Miasto: „Czy dobry artysta musi być szalony?” oraz „Ze szkolnej ławki na wielkie sceny”.

Z kolei w Altanie na Plantach w ramach sceny Młodzi w Mieście o godzinie 15.00 zaprezentują się soliści z zespołu Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Na Kazimierzu, w namiocie ulokowanym przy rogu ulic Józefa i Wąskiej, odbędzie się potańcówka inaugurująca Festiwal Kultury Żydowskiej. Właśnie tam zagra o 20.00 Mała Orkiestra Dancingowa, która prezentuje wczesny polski pop, bez nostalgii rekonstruując dźwięki ukryte pod szumem starej płyty.

Za sprawą Nocy Klubowej Wianki będą trwać do rana. Imprezy odbędą się w: Hevre, Forum Przestrzenie, Pasażu, Prozie, Strefie oraz Szpitalnej 1. Na tych, którzy chcą potańczyć do wybranej przez siebie muzyki od północy na scenie Hard Rock Cafe Kraków na Rynku Głównym czekać będzie Unsound Silent Disco, na którym zagrają Anz, Teki Latex, Dtekk oraz Rusałka.

Tegoroczne Wianki to jednak nie tylko muzyka. Dlatego też już od samego rana zapraszamy na Rynek Podgórski na lekcję jogi, gdzie wraz z Festiwalem Joga Party spróbujemy pobić rekord największej sesji jogi w Polsce. Z kolei pomiędzy koncertami zapraszamy na bulwar Czerwieński. W godzinach 15.00-17.00 odbędą się tam warsztaty z plecenia wianków. Jak co roku swoje zdolności manualne będzie można sprawdzić w konkursie na najpiękniejszy wianek, którego partnerem jest Factory Kraków. Rozstrzygnięcie konkursu zostało zaplanowane na godz. 18.00. Tradycyjnie wydarzenia związane z Wiankami – Świętem Muzyki będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Plenerową część tegorocznych Wianków zwieńczą tradycyjne pokazy pirotechniczne na bulwarze Czerwieńskim o godz. 22.30.

Wianki – Święto Muzyki to pasmo koncertów, które od sześciu lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Krakowa. Jest to impreza nawiązująca formułą do francuskiego wydarzenia „Fête de la Musique”. Organizatorami Wianków – Święta Muzyki są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Informacje o artystach i scenach na stronie wianki.krakow.pl oraz na Facebooku: facebook.com/Wianki.

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top