Bez kategorii

Kraków hucznie przywitał Nowy 2019 Rok!

Sylwester w Krakowie fot. Wojciech Wandzel dla KBF Otsochodzi

Trzy części Krakowa, trzy zróżnicowane gatunkowo sceny – krakowianie i goście odwiedzający miasto tanecznie i muzycznie powitali Nowy Rok, bawiąc się na Rynku Głównym, placu Wolnica i w alei Róż. Nadejście Nowego Roku bezpiecznie witało w tych sceneriach łącznie 85 000 osób.

Podczas tegorocznego Sylwestra Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe zaproponowały sprawdzoną i lubianą przez mieszkańców formułę trzech scen, na których królowały różne typy muzyki.

Na Rynku Głównym zabawę rozpoczęliśmy kilka minut po godzinie 20.00. Nieprzerwanie aż do 2.00 na scenie królowała muzyka elektroniczna, alternatywny pop i hip-hop. Płyta Rynku wrzała od pierwszych dźwięków zaserwowanych przez Menta XXL ze składu Flirtini, a gorąca atmosfera utrzymała się w trakcie koncertów zespołów BOKKA i KAMP! oraz występów Otsochodzi, Quebonafide i Facheroi. Wspólne odliczanie ostatnich sekund 2018 roku zostało zakończone wspaniałym pokazem efektów świetlnych i pirotechniki scenicznej, a w powietrze poszybowało kolorowe confetti.

Widzowie zgromadzeni w alei Róż znakomicie bawili się w sylwestrowym namiocie już od godziny 21.00, kiedy to DJ Vasil (Michał Wasilewski) rozkręcił szaloną potańcówkę do energetycznej mieszanki muzycznej rodem z lat 80.

Plac Wolnica zaczął rozbrzmiewać gorącymi rytmami muzyki etno: od bałkańskiej i polskiej, przez afrykańską, po arabską i dalekowschodnią. O 21.00 na scenie pojawił się znany z zespołu Hańba! Ludwik Zamenhof (czyli Andrzej Zagajewski), a dwie godziny później konsolę przejął DJ Daniel Drumz, który bawił publiczność do godziny 1.00.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Krakowskie Biuro Festiwalowe

Click to comment

Most Popular

To Top