Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu

krakow otwarte mieszkania - Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu
Read Time:1 Minute, 30 Second

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie pozwala zajrzeć do wnętrz skrywanych za fasadami codziennie mijanych krakowskich kamienic, wejść do domu i mieszkania – w czyjś osobisty świat – i być tam mile widzianym gościem.

Już po raz czwarty mieszkanki i mieszkańcy Krakowa otworzą drzwi swoich prywatnych mieszkań, domów i pracowni artystycznych, zapraszając do nich nieznajomych. Podczas dwóch lipcowych weekendów (18-19 oraz 25-26 lipca) otwarte zostaną między innymi: industrialne mieszkanie na Zabłociu, piękne kawalerki – w których właścicieli ograniczał wyłącznie metraż, ale na pewno nie wyobraźnia – oraz kazimierskie wnętrza pełne roślin czy klimatycznych przedmiotów „z duszą”. Po każdym z miejsc gości oprowadzi jego właściciel lub projektant, opowiadając historię miejsca, przypisanych do niego przedmiotów i mieszkających tu ludzi.

Ponadto odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące. Znajdą się wśród nich: spacer nad dachami Krakowa, spacer po Nowej Hucie, spacer „historie podwórkowe”, warsztaty dla dzieci, wykład Magdy Milert o psychologii przestrzeni, oprowadzanie po socrealistycznym dawnym kinie Światowid oraz po Hotelu Cracovia, koncert muzyki ambientowej czy wyjątkowy koncert-niespodzianka.

Choć tegoroczna edycja mogła podzielić los innych odwołanych festiwali, organizatorzy zdecydowali się na jej organizację w późniejszym niż wcześniej zapowiadano terminie, wierząc, że otwartość leżąca u podstaw Festiwalu Otwarte Mieszkania jest teraz potrzebna jak nigdy wcześniej. Po ostatnich miesiącach spędzonych w odosobnieniu jeszcze ważniejsze staje się spotkanie z drugim człowiekiem oraz budowanie społecznego zaufania.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników festiwalu organizatorzy będą na bieżąco monitorować sytuację epidemiczną w kraju i dostosowywać jego formę do aktualnego stanu oraz obowiązujących rozporządzeń sanitarnych. Zależnie od rozwoju sytuacji zapowiadane wydarzenia mogą odbywać się offline lub online.

Aby wziąć udział w festiwalu, należy dokonać rejestracji na stronie fomkrakow.pl w dniu 13.07 (zapisy na pierwszy weekend) oraz 20.07 (zapisy na drugi weekend).

Szczegółowy program tegorocznej edycji zostanie opublikowany najpóźniej na tydzień przed festiwalem.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

thumbs up - Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu 0 thumbs down - Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu 0
happy - Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu
Happy
0 %
sad - Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu
Sad
0 %
excited - Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu
Excited
0 %
sleepy - Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu
Sleppy
0 %
angry - Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu
Angry
0 %
surprise - Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu
Surprise
0 %

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2020
Wrzesień 2020
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej