Koncert Zespołu 3. Piętro w Klubie Buda w Krakowie

by admin
0 comment

Arytmiczność. Amelodyjność. Słowa osadzone w dźwiękach.

Wrzesień jest miesiącem kwitnących wrzosów. Tak jak rozwijają się te niezwykłe kwiaty, tak w Toruniu kształtuje się nowy zespół – 3 Piętro. Instytut Literatury wraz z Kwartalnikiem Kulturalnym „Nowy Napis” zaprosił ich na debiutancki koncert, z okazji premiery drugiego numeru Kwartalnika. Artyści zaprezentują się w Klubie Buda, 5 września o godzinie 19:00.

Środowisko artystyczne będzie miało możliwość poznać zupełnie nowy twór. 3. Piętro to innowacyjna forma, łącząca muzykę awangardową i poezję. Improwizacje muzyczne mające swoje źródło w gitarze (Grzegorz Kaźmierski) i perkusji (Patrycja Wójcik) zderzają się z wierszami poety Marcina Jurzysty. Gitarzysta Grzegorz Kaźmierski jest absolwentem kulturoznawstwa, który od ponad 10 lat doskonali swoje umiejętności gry na instrumencie. Teraz stawia na konwencję, dzięki której może w pełni wyrazić się artystycznie. Perkusistka Patrycja Wójcik to studentka Krytyki sztuki. Z perkusją zaprzyjaźniona jest od 7 lat. Poeta Marcin Jurzysta jest doktorem z zakresu literaturoznawstwa. Studia te odbywał przy Instytucie Literatury Polskiej UMK w Toruniu. Jego liczne publikacje cieszą się zainteresowaniem zarówno za granicą jak i w Polsce. Czytana poezja do tego typu muzyki, to pierwszy taki projekt, w którym bierze udział. Próby trwające od dwóch miesięcy są niesamowitą dawką energii, na których nigdy nie wiadomo co się stanie – dokładnie tak jak na koncercie. Jedyną możliwością aby się przekonać jest wzięcie udziału w tym intrygującym wydarzeniu.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej