Connect with us

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Komunikat IPN. Odwołanie wydarzeń zaplanowanych na marzec. Zamknięte „Przystanki Historia”, księgarnia i czytelnie akt jawnych – Kraków, Kielce

Z powodu epidemii koronawirusa oraz w związku z zaleceniami i decyzjami władz państwowych i samorządowych jesteśmy zmuszeni odwołać wydarzenia, zapowiadane przez Oddział IPN w Krakowie i Delegaturę IPN w Kielcach, zaplanowane na marzec 2020 r.

Odwołane wydarzenia:

  • Nie odbędzie się zaplanowana na 13 marca 2020 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie uroczystość odsłonięcia tablicy, upamiętniającej działalność konspiracyjnej organizacji niepodległościowej Związek Walczącej Młodzieży Polskiej.
  • Nie odbędą się zaplanowane na 16 marca 2020 r. na cmentarzu Rakowickim uroczystości pogrzebowe partyzanta oddziału „Żandarmeria” Stanisława Szajny „Orła”.
  • Odwołany został finał Małopolskiego Turnieju Debat Historycznych, który miał się odbyć 17 marca 2020 r. w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia IPN w Krakowie.
  • Odwołujemy, zaplanowane na 22 marca 2020 r. w Popardowej (gmina Nawojowa koło Nowego Sącza), odsłonięcie pomnika Polaków zamordowanych przez Niemców za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej.
  • Nie odbędą się zapowiedziane na 24 marca 2020 r. w Gruszowie (gmina Raciechowice), małopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej.
  • Odwołana jest konferencja dla nauczycieli i uczniów o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, która miała się odbyć 25 marca 2020 r. w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia IPN w Krakowie.

Wszystkie odwołane marcowe wydarzenia zostały przesunięte na inny termin. Odbędą się, gdy sytuacja na to pozwoli. O szczegółach będziemy informować.

  • Ponadto informujemy, że do końca marca (z możliwością przedłużenia tego terminu) zamknięte będą Centra Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8) i Kielcach (ul. Warszawska 5) oraz mieszcząca się na krakowskim „Przystanku” księgarnia IPN w Krakowie.
  • Delegatury IPN w Kielcach podjęły decyzję o odwołaniu III edycji międzynarodowej konferencji naukowej „Zbrodnie sądowe w latach 1944-1989. Konformizm czy relatywizm moralny środowisk prawniczych?”, która miała się odbyć 16 marca 2020 r. w Kielcach.
  • Nie odbędą się zaplanowane do końca kwietnia wydarzenia edukacyjne i naukowe w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach oraz przedsięwzięcia skierowane do młodzieży (warsztaty, półfinał VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck” oraz Regionalny Turniej Debat Historycznych IPN).

Do 30 kwietnia 2020 r. zostają zamknięte czytelnie akt jawnych Oddziału IPN w Krakowie (Wieliczka, pl. Skulimowskiego 1) oraz Archiwum Delegatury IPN w Kielcach (al. Na Stadion 1).

Szczegóły: https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/aktualnosci/92535,Odwolanie-wydarzen-zaplanowanych-na-marzec-Zamkniete-Przystanki-Historia-ksiegar.html

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top