Connect with us
start - Kompozytorzy nieprowincjonalni

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Kompozytorzy nieprowincjonalni

plakat 210x300 - Kompozytorzy nieprowincjonalniLegendarne spektakle teatralne oraz filmy z muzyką krakowskich kompozytorów: Stanisława Radwana, Zygmunta Koniecznego i Andrzeja Zaryckiego zostaną zaprezentowane przez Krakowskie Forum Kultury w ramach projektu Kompozytorzy nieprowincjonalni. Będą to zapisy przedstawień i obrazy filmowe w reżyserii najwybitniejszych polskich twórców, m.in. Andrzeja Wajdy, Jerzego Grzegorzewskiego i Agnieszki Holland.

W ramach 3 wydarzeń odbędą się także prezentacje filmów dokumentalnych o kompozytorach, połączone ze spotkaniami z twórcami i reżyserami, które poprowadzą uznani krakowscy krytycy filmowi, teatralni i muzyczni. Projekt o charakterze edukacyjno-popularyzatorskim ma na celu przybliżenie i docenienie twórczości wybitnych kompozytorów krakowskich oraz dokumentację polskiego teatru, filmu i muzyki.

Wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy. Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa na adres: magdalena.boniowska@krakowskieforum.pl. Prezentacje i spotkania zaplanowane zostały na:
27 września w Krakowskim Forum Kultury (Stanisław Radwan), 11 października w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (Zygmunt Konieczny) oraz 25 października w Kinie „Agrafka” (Andrzej Zarycki).

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022 w ramach projektu Krakowskiego Forum Kultury „Muzyczne ślady Krakowa”. W ramach tego projektu realizowane są koncerty muzyki teatralnej i filmowej, wydawane są płyty CD oraz prowadzony jest specjalny portal www.muzycznyslad.pl

 

Plan pokazów spektakli i filmów

 

27 września, wtorek, Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

godz. 18.00 W poszukiwaniu ciszy, film dok., reż. Marta Węgiel, 2016 r., 39’ | Spotkanie ze Stanisławem Radwanem

godz. 19.30 Operetka, zapis spektaklu Teatru Telewizji / Teatru Narodowego, reż. Jerzy Grzegorzewski,
2001 r., 71’
Spotkanie z kompozytorem poprowadzi Robert Konatowicz.

 

11 października, wtorek, Narodowy Stary Teatr, ul. Jagiellońska 1

godz. 18.00 Patrzeć muzyką. O muzyce teatralnej Zygmunta Koniecznego, film dok., reż. Anna Poznańska, 1994 r., 43’ | Spotkanie z Zygmuntem Koniecznym

godz. 19.30 Noc listopadowa, reż. Andrzej Wajda, zapis spektaklu, Stary Teatr / Telewizja Kraków,
1978 r., 108’
Spotkanie z kompozytorem poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

 

25 października, wtorek, Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8

 

godz. 18.00 Słyszę ją wszędzie, film dok., reż. Maria Guzy, 2016 r., 59’ | Spotkanie z Andrzejem Zaryckim

godz. 19.40 Aktorzy prowincjonalni, reż. Agnieszka Holland, 1978 r., 104’
Spotkanie z kompozytorem poprowadzi Anita Piotrowska.

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top