Komenda Miejska PSP w Krakowie wspiera profilaktykę COVID 19 na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie:

by admin
0 comment

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie poprzez skierowanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Kraków 6” wspiera działania Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, który decyzją Ministra Zdrowia od 16 marca br. funkcjonuje jako szpital jednoimienny – poświęcony wyłącznie leczeniu Pacjentów z COVID-19.
W ramach odmrażania Szpitali przekwalifikowanych na jednoimienne w związku z wystąpieniem pandemii Szpital Uniwersytecki jako największy i jeden z najnowocześniejszych szpitali w Europie Środkowej przygotowuje się na przywrócenie swoich oddziałów profilowych, które zostały przekwalifikowane na oddziały do przyjęcia chorych na COVID 19 do ich normalnego i podstawowego przeznaczenia. Proces ten wymaga wielu przedsięwzięć organizacyjnych, zgrania procedur szpitalnych z procedurami obowiązującymi w PSP ale przede wszystkim wymaga właściwej dezynfekcji miejsc w których przebywali pacjenci zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2.

komenda1 585x346 - Komenda Miejska PSP w Krakowie wspiera profilaktykę COVID 19 na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie:
KM PSP Kraków
komenda2 585x398 - Komenda Miejska PSP w Krakowie wspiera profilaktykę COVID 19 na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie:
KM PSP Kraków
komenda3 585x780 - Komenda Miejska PSP w Krakowie wspiera profilaktykę COVID 19 na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie:
KM PSP Kraków
komenda4 585x331 - Komenda Miejska PSP w Krakowie wspiera profilaktykę COVID 19 na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie:
KM PSP Kraków

Szpital przeprowadza dezynfekcję swoimi metodami i urządzeniami jednakże z uwagi na wielkość obiektu oraz ilość pomieszczeń wsparcia w zakresie specjalistycznym udziela Komenda Miejska PSP w Krakowie poprzez SGRCHEM EKO „KRAKÓW 6”. Po szczegółowych ustaleniach i dokładnym zaplanowaniu całego procesu z uwzględnieniem miejsc najbardziej niebezpiecznych funkcjonariusze PSP z JRG nr 6 przeprowadzają sukcesywną dezynfekcję wskazanych pomieszczeń. Do tego celu wykorzystywane są specjalne urządzenia do dezynfekcji metodą zamgławiania. Proces ten nazywany fumigacją dokładnie wypełnia odpowiednio przygotowane i zabezpieczone pomieszczenia środkiem biobójczym w postaci gazowej czyli tzw. suchej mgły. Strażacy w ścisłej współpracy z personelem Szpitala każdą fumigację dokładnie planują, a następnie realizują zapewniając odpowiednią skuteczność oraz bezpieczeństwo pozostałym osobom przebywającym w Szpitalu.
Warto zaznaczyć, że od pierwszych chwil wystąpienia pandemii Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wspiera Szpital Uniwersytecki w Krakowie w wielu obszarach między innymi rozstawionymi namiotami, które służą jako wstępne Izby przyjęć przed Oddziałem zakaźnym.

opracowanie:
mł.bryg. Damian Woszczyna – Z-ca Dowódcy JRG nr 6 w Krakowie
st.kpt. Bartłomiej Rosiek – Oficer prasowy KM PSP w Krakowie

Źródło: KM PSP Kraków

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej