Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Kocie ścieżki w Muzeum Krakowa, czyli Bilet z kotem od soboty w sprzedaży

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zastanawiało Was kiedyś,czym różni się dom mieszczański od tego na przedmieściu?
Odpowiedź znajdziecie w naszych dwóch oddziałach! W Kamienicy Hipolitów eksponujemy pełne przepychu wnętrza bogatego mieszczańskiego domu, z kolei w Domu Zwierzynieckim odtworzone zostało przedmiejskie mieszkanie – takie, w jakim żyli służący, którzy pracowali na co dzień w mieszczańskiej kamienicy.


A co łączy te z pozoru różne miejsca? Oczywiście nasi KOCI KUSTOSZE!  
W Kamienicy Hipolitów z wdziękiem gospodaruje kot Hipolit, zaś kot Włodek wita gości Domu Zwierzynieckiego. Teraz naszych mruczących przyjaciół możecie odwiedzić kupując w jednym z tych dwóch oddziałów „Bilet z kotem”. W ciągu 7 dni od zakupu tego biletu możecie zapoznać się z obydwoma kocimi kustoszami!


A ponieważ koty mają również swoje tajemnice i lubią chodzić własnymi drogami, mamy dla Was propozycję wyruszenia na wędrówkę kocimi śladami.

Już 2 sierpnia (niedziela) o godzinie 11.00 zapraszamy do Domu Zwierzynieckiego na spacer z przewodnikiem! Udział w nim możliwy jest po zakupieniu „Biletu z kotem”! Trasę spaceru można pokonać również samodzielnie. Mapa i dokładny opis mijanych miejsc dostępny jest na stronie www.muzeumkrakowa.pl

Kot Hipolit, jak przystało na prawdziwego kociego arystokratę, musi jeszcze przemyśleć, które sekretne miejsca Wam pokaże. Jak tylko będzie gotowy, zaprosi wszystkich do wspólnego odkrywania swoich kocich tajemnic.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych oraz strony www.muzeumkrakowa.pl