Kobiecy tydzień na Bulwar[t]cie

by admin
0 comment

W tym tygodniu kumulacja kobiecej energii na Bulwar(t)cie – będziemy mogli posłuchać aż dwóch koncertów z cyklu „Głos kobiet – Święto Wandy”: Oli Bilińskiej i zespołu BABADAG oraz zespołu Mehehe. Będą to zarazem ostatnie koncerty z tego cyklu, więc tym bardziej ich nie przegapcie! BABADAG to autorska formacja Oli Bilińskiej, w której eksperymentuje ona z muzyką tradycyjną, nadając jej nowe formy i brzmienia. Koncert odbędzie się w piątek
16 sierpnia o 16:00 nad Zalewem Nowohuckim. Dwa dni później, w niedzielę o 16:00 wystąpi kobiecy duet Mehehe. Mehehe gra etnoambientowe dźwięki nawiązujące do tradycji szeptuch i magii ludowej wykorzystując akustyczne instrumenty, looper, szamańskie bębny, szepty, krzyki i śpiew.

Kwintesencję kobiecych zachowań i doświadczeń zobaczymy w autorskim spektaklu „Kocham Bałtyk” na podstawie tekstu Zośki Papużanki, w wykonaniu i reżyserii Agnieszki Przepiórskiej, znanej m.in. z teatru kabaretowego „Pożar w Burdelu” i występów na scenie  Teatru Polonia. „Kocham Bałtyk” to spektakl zrealizowany w konwencji one women comedy show. Razem z bohaterką  udamy się na któreś z kolei wakacje nad Bałtykiem. Wszyscy to znamy: narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań, kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia. Spektakl na bulwarowej Scenie w sobotę 17 sierpnia o 20:30.

Także w niedzielę, tylko kilka godzin wcześniej, o 14:00 mała Aurelka , bohaterka spektaklu familijnego „Maleńkie królestwo królewny Aurelki” będzie próbowała ustalić, co to znaczy być królową, jak mądrze rządzić i być odpowiedzialnym za swoje państwo.

W letnim kinie również osobiste i mocne historie kobiece. „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc pokazuje trudną i skomplikowaną relację sióstr (projekcja w czwartek 15.08 o 20:30) Natomiast  w obrazie „Komuna” Thomasa Vinterberga bohaterka grana przez Trine Dyrholm tworzy tytułową komunę i ponosi  konsekwencje tej decyzji (pokaz  filmu 18.08 o godz. 20:30). Na zakończenie tygodnia, w niedzielę o 19:00, spotkanie z kobietami czynu z Nowej Huty: aktywistkami, liderkami, artystkami i animatorki kultury. Jak nowohucianki wpływają na swoją dzielnicę? Jak ją zmieniają? Spotkaniu „One to potrafią. Głos nowohucianek” będzie towarzyszyć pokaz wybranych krótkich filmów z cyklu 70 głosów na 70-lecie Nowej Huty realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Dodatkowo w poniedziałek 12 sierpnia kolejne spotkanie z astronomią, a piątek w czasie potańcówki zapraszamy do tanga.

***
Ze względu na zmienną pogodę ( możliwość opadów deszczu) wydarzenia mogą być przeniesione do budynku Teatru Łaźnia Nowa. Prosimy o bieżące śledzenie naszego FB oraz strony bulwarowa.laznianowa.pl – tam będziemy zamieszczać najbardziej aktualne informacje o ewentualnych zmianach.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej