Już dziś 18 maja dyżur ekspertów ZUS i PFRON dla osób z niepełnosprawnością

zdjecie2 800x500 - Już dziś 18 maja dyżur ekspertów ZUS i PFRON dla osób z niepełnosprawnością

Już dziś, czyli w środę (18 maja) odbędzie się dyżur ekspertów ZUS i PFRON dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie można zapytać o rentę socjalną i świadczenie dla osób niesamodzielnych oraz o refundację składek z PFRON.

Ekspert Zakładu odpowie na pytania dotyczące zasad przyznawania renty socjalnej, świadczenia pielęgnacyjnego i świadczenia dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Przybliży m.in. kwestie prawa do renty socjalnej, ile można do niej dorobić, ile wynosi świadczenie pielęgnacyjne oraz jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać świadczenie uzupełniające dla osób niesamodzielnych. Specjaliści ZUS będą dyżurować pod numerem telefonu: 12 42 46 269.

Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły porozmawiać również ze specjalistą PFRON. Odpowie na pytania na temat refundacji składek na ubezpieczenia społeczne dla osób z niepełnosprawnością, które prowadzą działalność gospodarczą. Dyżur PFRON będzie pod numerem telefonu: 12 31 21 415.

Anna Szaniawska
regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!