Jutro tj. 24.12.2020 r. od godz. 12.00 odbywają się w różnych punktach Krakowa Wigilie dla bezdomnych.

wigilia dla bezdomnych - Jutro tj. 24.12.2020 r. od godz. 12.00 odbywają się w różnych punktach Krakowa Wigilie dla bezdomnych.

Z powodu pandemii i zakazu zgromadzeń, krakowska Caritas nie może zorganizować tradycyjnej Wigilii dla najuboższych, która co roku gromadziła niemal tysiąc osób bezdomnych, najuboższych i samotnych. Zamiast wigilijnego spotkania potrzebujący dostaną zupę grzybową i paczki z żywnością.

W paczce znajdą się pierogi z kapustą i grzybami gotowe do spożycia, chałka, konserwy mięsne i rybne, ciastka, cukierki i czekolada, margaryna do smarowania pieczywa, zupy typu „gorący kubek” grzybowa i pomidorowa, napój, kakao, kawa i herbata. Do każdej paczki trafi też ręcznie robiona kartka świąteczna. Caritas zaapelowała o przesyłanie kartek ze świątecznymi życzeniami jako wyrazu solidarności z osobami w trudnej sytuacji materialnej. Ponad dwa tysiące kartek dotarło do biura Caritas od szkół, przedszkoli, świetlic środowiskowych, harcerzy i osób prywatnych, również chorych i niepełnosprawnych.

Gorąca zupa grzybowa będzie wydawana w Wigilię w godz. 12.00 – 14.00 w Kuchni św. Brata Alberta, którą Caritas prowadzi przy ul. Dietla 48 w Krakowie. W tym samym czasie, między godz. 12.00 a 14.00, przed Starą Zajezdnią Kraków by DeSilva przy ul. św. Wawrzyńca 12 w Krakowie, czyli miejscem, które właściciel od kilku lat udostępnia bezpłatnie na Wigilie dla bezdomnych i ubogich, będą wydawane paczki świąteczne oraz smażony karp z kapustą i pieczywem, także na wynos – dar gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska.

Paczki już 23 grudnia przed południem pakowali wolontariusze: harcerze z ZHP i ZHR, młodzież z OHP, wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas oraz osoby „niezrzeszone”, które chcą podarować trochę swojego czasu potrzebującym. 24 grudnia będą kończyć pakowanie paczek i wydawać je potrzebującym.

Wigilię organizowaną przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej dofinansowuje Gmina Miejska Kraków oraz Wojewoda Małopolski. Głównym Partnerem jest Transgourment Sp. z o.o., właściciel sieci sklepów Selgros.

źródło Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!