Jubileuszowa edycja Dni Komedii dell’Arte w Krakowie !

Jubileuszowa edycja Dni Komedii dell’Arte w Krakowie !

xdkda 209x300 - Jubileuszowa edycja Dni Komedii dell’Arte w Krakowie !Komedia dell’arte, pochodząca z szesnastowiecznych Włoch, była pierwszym zawodowym teatrem nowożytnej Europy. Odcisnęła tak silne piętno na  sztuce, że do dzisiaj widzimy jej wpływy nie tylko na scenie i w dramacie, ale także w szeroko rozumianej popkulturze. Zapomniana przez kilka stuleci, dziś ponownie wraca do łask – zeszłoroczna krakowska edycja miała najwyższą frekwencję publiczności spośród wszystkich wydarzeń odbywających się na całym  świecie.
Przed nami jubileusz komediowego święta. W dniach 25 lutego – 02 marca 2019 r. odbędą się w Krakowie X Dni Komedii dell’Arte, będące polskimi  obchodami międzynarodowego święta włoskiej komedii.
Program X Dni Komedii dell’Arte otwiera Gala Jubileuszowa – premierowy pokaz spektaklu „Mieszczanin szlachcicem” Moliera. W ramach  popularyzacji i propagowania komedii zaplanowano także lekcje teatralne w szkołach oraz warsztaty dell’arte – szermiercze, taneczne i komediowe.  Tradycyjny już Wieczór z Komedią zakończy tegoroczną edycję Dni Komedii dell’Arte.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Organizatorzy: Atelier teatralne Studio Dono, Centrum Kultury Podgórza.
Partnerzy: Teatr Praska 52, Balet Cracovia Danza, Trupa KOMEDIANTY,
Włoski Instytut Kultury w Krakowie

Gala: https://web.facebook.com/events/490898841438038/
warsztaty: https://web.facebook.com/events/188382122093181/
wieczór z komedią: https://web.facebook.com/events/2286703421601416/

 

PROGRAM X Dni Komedii – klik

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *