Jubileusz XX lecia PSPSW trwa!

sdc4910 800x500 - Jubileusz XX lecia PSPSW trwa!

Podgórskie Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły w Krakowie (PSPSW) posiada status organizacji pożytku publicznego i już 20 lat zajmuje znaczące miejsce na mapie kulturalnej Krakowa i Małopolski. Z okazji jubileuszu zaplanowaliśmy pokazać dwadzieścia wystaw w ciekawych miejscach wystawowych naszego miasta i okolic.

sdc4941 - Jubileusz XX lecia PSPSW trwa!

Odbyły się już wystawy w „Ministerstwie Tajemnic”- kawiarni zlokalizowanej w sercu Krakowa, potem w Dworze Czeczów, Gminnym Ośrodku Kultury – Mogilany, następnie w Centrum Kultury Podgórza (CKP) – siedziba główna przy ul. Sokolskiej 13, następnie w Krakowskim Forum Kultury (KFK) – Klubie „Kazimierz”, dalej w Klubie 6-tej Brygady Powietrzno – Desantowej przy ul. Zyblikiewicza 1, a także w Klubie „Skotniki” – fila CKP i w Urzędzie Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych.

sdc4950 - Jubileusz XX lecia PSPSW trwa!

W dnia 7 grudnia br. otworzyliśmy wraz z Bronowickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. Włodzimierza Tetmajera wspólną wystawę, a dziewiątą na naszej jubileuszowej liście – pt.” Zimowe opowieści ” w gościnnych progach KFK – „Klub Kazimierz” przy ul. Krakowskiej 13 w Krakowie. Wystawę tą można podziwiać do 22 grudnia br. w godzinach 13-18-tej. Znajda tu Państwo różnorodne prace malarskie z monotypią włącznie jak i obrazy wyszywane techniką haftu cieniowanego czy haftu krzyżykowego.….. Serdecznie zapraszamy.

sdc4953 - Jubileusz XX lecia PSPSW trwa!

Wernisaż tej wystawy poprzedziły „Krakowskie Jasełka” w wykonaniu grupy teatralnej naszego Stowarzyszenia. Kanwą spektaklu stała się Ikona Bożego Narodzenia.

Zdjęcia: Vladimir Milanov, tekst: Dorota Satoła.

sdc4923 - Jubileusz XX lecia PSPSW trwa!

ikona  - Jubileusz XX lecia PSPSW trwa!

By Vladimir Milanov