Jeszcze zdążę Wam zaśpiewać. Wystawa fotografii przedstawiających Annę Szałapak

Jeszcze zdążę Wam zaśpiewać. Wystawa fotografii przedstawiających Annę Szałapak

Wernisaż: 16 września, poniedziałek, 18:00, Wystawa czynna do 3 października, w dni powszednie, 10:00 – krakow krakowskie forum kultury 215x300 - Jeszcze zdążę Wam zaśpiewać. Wystawa fotografii przedstawiających Annę Szałapak17:00, Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Anna Szałapak w obiektywie Agnieszki Osieckiej byłaby taka: „Z czerni, z dymu, z alkoholowej pary, z chichotu Piotra Skrzyneckiego, z absurdu, zabawy i modlitwy, z tego wszystkiego, czym kipi Piwnica, wynurza się Ania jak anioł z piekła. Anioł, co się w piekle dobrze czuje! Biała suknia, białe skrzydła, srebrzystobiałe intencje, białe kwiaty, biała dusza i rude włosy, którymi porasta bohaterka piosenki o Annie Csillag. Białość, biel, anielskość. I do tego barwa głosu – szklana, ale szorstka, poważna, ale powabna. Arcyciekawe to połączenie. Ta czerń piwniczna i ta białość Ani. Zaiste, nie byłoby chyba Piwnicy bez Anki, ale i nie byłoby Anki bez Piwnicy…”

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na wystawę zdjęć przedstawiających Annę Szałapak – sentymentalną, zabawną i wzruszającą podróż przez życie Białego Anioła Piwnicy pod Baranami. Będziemy wspominać Artystkę, oglądając fotografie z jej dzieciństwa, pierwszych występów z zespołem Słowianki i w Piwnicy, z podróży z Agnieszką Osiecką i Zygmuntem Koniecznym, a wreszcie piękne, stylowe portrety wykonane przez mistrzów obiektywu.

Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie także film o Annie Szałapak.

Wstęp wolny

Organizator: Krakowskie Forum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Krakowa

Partnerzy: Piwnica pod Baranami, TVP 3 Kraków

admin