oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Jarmark Świętojański startuje już w piątek 14 czerwca

W piątek 14 czerwca punktualnie o godzinie 11.00 na Bulwarze Czerwieńskim rozpocznie się największa edukacyjna impreza historyczna w Krakowie: Jarmark Świętojański. Pod samym Wawelem spotkają się renesansowi tancerze, czeladnicy i żacy, swój kunszt zaprezentują sokolnicy i muzycy, najmłodsi zdobędą patenty, a jarmark swietojanski ciekawostki krakow 300x300 - Jarmark Świętojański startuje już w piątek 14 czerwcawszyscy przeniesiemy się… do XVI-wiecznego miasta! Na jarmark zapraszamy od 14 do 16 czerwca 2019.

 Tegoroczna edycja poświęcona jest miastu i jego mieszkańcom: dowiemy się, jak pracowali, jak się bawili i jak… zakłócali porządek. Niesfornymi jarmarcznikami zajmą się kat i inkwizytor, a porządku pilnować będą patrole straży miejskiej i grodzkiej, w każdej chwili gotowe do zaprezentowania swojej bojowej sprawności. Rzemieślnicy zaproszą chętnych na pokazy w swoich warsztatach, a żądni wiedzy żacy trafią do kolegiów i lektoriów. Zobaczymy pokazy chorągwiarzy, halabardników i muszkieterów, będziemy podziwiać teatr ognia, spektakle komedii dell’arte i pokazy renesansowej mody.

Serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi – na Jarmarku Świętojańskim przygotowana będzie specjalna „Strefa rodzica”. Maluchy i ich rodzice będą mogli odpocząć w specjalnej zaaranżowanej przestrzeni. Będzie w niej można nakarmić dziecko, zachęcić je do zabawy drewnianymi zabawkami, odetchnąć od jarmarcznego gwaru. W strefie znajdzie się także parawan i przewijak.

Pomysłodawcami i koordynatorami Jarmarku Świętojańskiego są Róża i Mariusz Wollny.

Organizatorami Jarmarku są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Więcej informacji na stronie: www.jarmarkswietojanski.eu i na kanale na Facebooku

  • Posłuchajcie Mariusza Wollnego i jego Jarmarcznych GadekTUTAJ