Jan A.P. Kaczmarek gościem Dźwigaczy Kultury!

by admin
0 comment

Jan A.P. Kaczmarek – kompozytor, laureat Oscara®, twórca i dyrektor Festiwalu Transatlantyk – weźmie udział w konferencji „Dźwigacze Kultury”. Razem z Izabelą Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz Sławomirem Czarneckim z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku porozmawia o tym, jak przenikają się i uzupełniają strategie dotarcia do odbiorcy kultury i kształtowania jego świadomości na różnych poziomach organizacji życia kulturalnego (środa, 4 października, godz. 11:00-12:30).

Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara® za muzykę do filmu „Marzyciel”, nominowany do Złotych Globów i nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej, jest dzisiaj jednym z najwybitniejszych w świecie kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do kilkudziesięciu filmów, a także symfoniczne utwory koncertowe. Jego artystyczna działalność od zawsze związana była także z ambitną sceną teatralną. Jest członkiem Amerykańskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. W 2011 roku stworzył Transatlantyk Festival i jest jego dyrektorem.

Jest autorem muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych w kraju i za granicą. Międzynarodowe uznanie przyniosła kompozytorowi muzyka filmowa. Najważniejsze tytuły to: „Niewierna” Adriana Lyne’a, „Całkowite zaćmienie”, „Plac Waszyngtona”, „Trzeci cud” Agnieszki Holland, „Aimee i Jaguar” Maxa Färberböcka, „Stracone dusze” Janusza Kamińskiego, „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza czy wreszcie „Marzyciel” Marca Forstera. Za ten ostatni film kompozytor zdobył nie tylko Oscara, ale też nagrodę National Board of Review, nominacje do Golden Globes i nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). W następnych latach powstały jego kompozycje do tak uznanych produkcji, jak m.in.: „Evening” Lajosa Koltai, „Gość” Toma McCarthy’ego, „Mój przyjaciel Hachiko” Lasse Halllströma, „City Island” Raymonda de Felitta, „Aż po grób” Aarona Schneidera czy do największej w historii Europy produkcji telewizyjnej – serialu „Wojna i Pokój” (reż. Robert Dornhelm). W ostatnich latach artysta stworzył również muzykę do nominowanej do Oscara „Joanny” Anety Kopacz, oraz „La Habitación” z Irène Jacob.

Jego muzykę wydawały najważniejsze wytwórnie m.in. Sony Classical, Decca, Varese Sarabande, Milan, Rounder, Universal i Warner Classics. Aby wspierać międzynarodowe kariery młodych twórców i inicjować projekty artystyczne w świecie filmu i muzyki, założył Instytut Rozbitek. Misję Rozbitka kontynuuje Festiwal Transatlantyk, którego jest twórcą i dyrektorem.

O konferencji Dźwigacze Kultury:

Konferencja Dźwigacze Kultury (4-5 października, Kraków) to dwa dni wypełnione panelami, warsztatami i wykładami z udziałem specjalistów z zakresu marketingu, sponsoringu, PR i zarządzania w kulturze. Organizatorem konferencji jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Do udziału w wydarzeniu – KBF obchodzące w tym roku jubileusz 20-lecia działalności – zaprosiło przedstawicieli instytucji kultury, agencji eventowych i biznesu. Ideą dwudniowej konferencji jest przede wszystkim spotkanie osób zajmujących się – w różnym aspekcie i na różnym etapie – organizacją wydarzeń kulturalnych oraz wspierających ich w tym partnerów.

W programie wydarzenia zaplanowano m.in.: warsztaty audience development, dyskusję na temat rewitalizacji przez sztukę, panele poświęcone przemysłom kreatywnym, biznesowi w kulturze oraz idei smart city. Porozmawiamy także o trendach i przemianach w kulturze, o tym kim jest współczesny uczestnik wydarzeń kulturalnych i jak zmienia się jego postawa, o mieście jako ekosystemie kultury a także o bezpieczeństwie odbiorców i mieszkańców podczas wielkich wydarzeń.

Pełny program konferencji i rejestracja na stronie: www.dzwigaczekultury.pl.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest: THINKTANK

Partner technologiczny: ekultura.org

Partner dla Krakowa: Bukovina Resort i Grupa Autoremo

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej