Gra terenowa, czytanki aktorów Teatru Groteska, a na finał koncert Disneya, czyli Dzień Dziecka z Krakowskim Biurem Festiwalowym

by admin
0 comment

Jest taki specjalny dzień w ciągu roku, na który czekają wszystkie dzieci. Krakowskie Biuro Festiwalowe przygotowało atrakcje, dzięki którym święto najmłodszych zyska szczególną oprawę. W Dzień Dziecka wciągną Was w wir przygody i rozbawią wydarzenia organizowane przez portal Kids in Kraków, Festiwal Muzyki Filmowej i program Kraków Miasto Literatury UNESCO we współpracy z Teatrem Groteska.

1 czerwca to dzień, w którym nie powinno być miejsca na nudę. Jeśli spędzicie go razem z Krakowskim Biurem Festiwalowym, przegonicie nudę nim pojawi się na horyzoncie! O godz. 11.00 zapraszamy do Głównej Księgarni Naukowej, gdzie Lech Walicki z Teatru Groteska wcieli się w Czarnego Kota i przedstawi  wyjątkowe interpretacje wierszy Ludwika Jerzego Kerna o Waszych… ukochanych kotach (obowiązują zapisy). O godz. 18.00 poczujecie w swoim domach magię muzyki niezapomnianych animacji Walta Disneya – o retransmisję niezwykłego koncertu zadbał FMF online. Dla tych dzieci, które zatęskniły za niezwykłymi przygodami poza domem, zaplanowaliśmy rodzinną grę terenową, podczas której w samym centrum Krakowa spotkacie wiele zwierząt, również tych egzotycznych!   

Gra terenowa „Zwierzęca wyliczanka”.

Portal Kids in Kraków przygotował dla Was specjalną kartę z zadaniami: żeby je wykonać należy udać się na Rynek Główny w Krakowie i poszukać słonia, karpia, lwa, jaszczurki, orła czy barana. Kartę z zadaniami możecie pobrać ze strony http://kidsinkrakow.pl/. Możecie też zaopatrzyć się w nią w każdym punkcie InfoKraków (na ul. św. Jana, ul. Szpitalnej, w Sukiennicach, w Pawilonie Wyspiańskiego czy na Powiślu 11).

Na dzieci, które wypełnią kartę lub pokażą jej wersję elektroniczną w punktach InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego (10.00-17.00) oraz na ul. św. Jana 2 (9.00-19.00). będzie czekała niespodzianka, którą dla dzieci przygotował Krakowski Producent Słodyczy firma Wawel – Partner wspierający akcji „Bądź turystą w swoim mieście”.

Zachęcamy także do odkrywania niezwykłych miejsc naszego miasta z Przewodnikiem Kids in Kraków (dostępnym w punktach Info Kraków oraz na portalu Kids in Kraków) i podążania trasami, które odmienią oblicze Waszych codziennych spacerów. Wśród materiałów przygotowanych przez portal Kids in Kraków znajdziecie m.in. trasę po Nowej Hucie, „Na skrzydłach zaczarowanych gołębi” czy tropem Smoka Wawelskiego.

(Ty)Dzień Dziecka z Teatrem Groteska

W Krakowie Mieście Literatury UNESCO Dzień Dziecka trwa cały tydzień! Zacznijmy go od pierwszego od długiego czasu spotkania na żywo z udziałem publiczności i to wyjątkowo dla nas ważnej – bo dziecięcej. O godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami do Głównej Księgarni Naukowej, gdzie Lech Walicki jako Czarny Kot interpretować będzie „kocie” wiersze Ludwika Jerzego Kerna. W drugiej części spotkania wspólnie narysujemy kociego bohatera, a uczestnicy i uczestniczki otrzymają słodkie niespodzianki. Ponieważ dbamy o Wasze zdrowie, na spotkanie obowiązują wcześniejsze zapisy. Chętnych prosimy o wysłanie maila ze zgłoszeniem na adres: kontakt@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona.

To będzie tydzień! Między 1 a 5 czerwca o godz. 18.00 na profilach Facebook Krakowa Miasta Literatury UNESCO i Teatru Groteska – współorganizatora akcji – zagoszczą wyjątkowe czytanki z udziałem aktorów. Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat na wyjątkowe spotkania z aktorami Teatru Groteska, którzy prezentować będą najzabawniejsze wiersze i opowieści. (Ty)Dzień Dziecka ubarwią: Jakub Popławski jako Pan Impresario, Krzysztof Grygier jako Czarnoksiężnik, Bartłomiej Olszewski jako Szerszeń i Olga Przeklasa jako Nowa Pani. Interpretacje aktorskie (bez udziału publiczności) będą rejestrowane w tak dobrze znanych miłośnikom książek miejscach, jak De Revolutionibus Books&Cafe, Księgarnia Pod Globusem, Książkoteka i Cafe NOWA Księgarnia, a następnie codziennie o godz. 18.00 udostępniane na profilach społecznościowych KMLU i Teatru Groteska.

Magia muzyki z FMF online

Festiwal Muzyki Filmowej, którego 13. edycja odbywa się w całości online, także przygotował dla Dzieci coś wyjątkowego, czyli koncert Disneya: Magia muzyki. W ubiegłym roku członkowie FMF Youth Orchestra, zespołu złożonego z uczniów małopolskich szkół, połączyli siły z rówieśnikami z zaprzyjaźnionego festiwalu na Teneryfie i zagrali dla dziesięciotysięcznej publiczności w TAURON Arenie Kraków. Młodzi muzycy musieli sprostać wymagającemu zadaniu, grając pod wokale takich gwiazd polskiej piosenki, jak Natalia Nykiel, Kasia Łaska czy Michał Szpak. Na dyrygenckim podium – obok Moniki Bachowskiej – stanął amerykańsko-fiński mistrz batuty Erik Ochsner. Na tytułową magię muzyki złożą się największe tytuły z filmowej kolekcji Walta Disneya, w tym Mała Syrenka, Coco, Vaiana: Skarb oceanu, Aladyn, Zaplątani, Dzwonnik z Notre Dame, Herkules, Kraina lodu, Piękna i Bestia, Mary Poppins powraca, Pocahontas, Kopciuszek i Śpiąca Królewna. W Waszych domach wybrzmią też z niezwykłą mocą piosenki napisane przez Eltona Johna i Tima Rice’a do filmu Król Lew – wystarczy, że 1 czerwca o g. 18.00 odwiedzicie profil FMF na Facebooku lub kanał
Krakowskiego Biura Festiwalowego na YouTube.

Niezapomnianych wrażeń!

źródło: KBF

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej