Futurologia ekologiczna i upcycling w praktyce, czyli kreatywne warsztaty w Galerii Bronowice

W Krakowie ruszyła kolejna odsłona Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa. Jedną ze scen 2. edycji wydarzenia stanie się Galeria Bronowice. Centrum handlowe, w dniach 9-10 września, będzie gospodarzem warsztatów kreatywnych Aeris Futuro, dedykowanych najmłodszym. Zajęcia będą poświęcone tematyce ekologicznej. Wstęp wolny.

Festiwal Przyszłości Bomba Megabitowa zainaugurowano w 2021 roku w 100. rocznicę narodzin wybitnego pisarza i futurologia Stasnisława Lema. Tegoroczna odsłona wydarzenia łączącego ze sobą światy kultury, nauki i technologii szczególną uwagę skupia na kwestii klimatu. Do refleksji nad przyszłością oraz wspólnych, kreatywnych działań na rzecz planety zachęcać będzie również partner festiwalu, Galeria Bronowice, w ramach darmowych zajęć dla dzieci.

Harmonogram wydarzenia w Galerii Bronowice:

09.09.2022 (piątek), 16:30-18:00

10.09.2022 (sobota), 15:00-16:30

UPCYCLING W PRAKTYCE

O tym, jak w prosty sposób nadać zalegającej w szafie odzieży drugie życie dowiedzą się mali uczestnicy warsztatów „Upcycling w praktyce”. Pod okiem instruktorów, ze starych koszulek czy materiałowych toreb, własnoręcznie stworzą nowe i niepowtarzalne dzieła sztuki. Uwaga! Na zajęcia warto zabrać własne ubrania czy akcesoria, który wymagają udoskonalenia.

09.09.2022 (piątek), 18:30-20:00

FUTUROLOGIA EKOLOGICZNA

Warsztaty „Futurologia ekologiczna” to nawiązanie do geniuszu Stanisława Lema – autora pomysłów, które prędzej czy później stają się rzeczywistością. Uczestnicy zajęć zajmą się twórczym rozwinięciem idei Lema oraz stworzeniem własnych rozwiązań, utrzymanych w duchu less waste. Samowystarczalny pojemnik dla roślin, idealny dla tych, którzy zapominają o podlewaniu? Dlaczego nie! Dzieciaki ograniczać będzie jedynie ich własna wyobraźnia.

 

10.09.2022 (sobota), 13:00-14:30

BUDUJEMY DOMY DLA DZIUPLAKÓW

Jak pomóc skrzydlatym dziuplakom jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc? To proste! Wystarczy zbudować tradycyjne budki lęgowe – koniecznie wspólnie z innymi miłośnikami zwierząt. W czasie warsztatów biorący udział będą skręcać, wycinać, wiercić oraz odczytywać rysunki techniczne. Nie zabraknie również solidnej dawki wiedzy o ochronie i zwyczajach ptaków oraz budowie i montażu schronień.

Warsztaty będą się odbywać się na poziomie 0 w Galerii Bronowice (obok Costa Coffee). Poprowadzą je przedstawiciele Fundacji Aeris Futuro. W związku z ograniczoną ilością materiałów liczba miejsc jest limitowana.

Patronat medialny

Prezentacja 81. Tour de Pologne już 17 lipca w TVP Sport!

Tylko kilka dni pozostało do oficjalnej prezentacji Tour de Pologne....

Edukacja żywieniowa kobiet w ciąży i po porodzie

Udział w realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków miasta...

Wystawa pt: “Wałek ART”

To zbiór prac tematycznie różnych z pracowni Doroty Wałek,...

Wielki Festyn Franciszkański w Wieliczce. Niedziela 23 czerwca 2024

Już w najbliższą niedziele 23 czerwca 2024 r. od...

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej! Wojownicy Maryi to...

Czytaj również

Popularne kategorie