Connect with us
miasteczko festiwalowe fmf 1 - Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie i Galeria Kazimierz zapraszają do Miasteczka Festiwalowego FMF

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie i Galeria Kazimierz zapraszają do Miasteczka Festiwalowego FMF

FMF celebruje 30-lecie Króla lwa – kultowej animacji Disneya – dlatego Miasteczko Festiwalowe będzie tętnić rytmami natury! Warsztaty, quizy, występy muzyczne i taneczne, spotkania z artystami, kino plenerowe i silent disco złożą się na bogaty program, skierowany zarówno do dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Zapraszamy na teren partnera strategicznego FMF – Galerii Kazimierz w dniach 24-26 maja!

 

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to koncerty z udziałem znakomitych orkiestr i chórów, kameralne występy cenionych solistów, spotkania z artystami i wiele więcej. Ważną częścią programu jest Miasteczko Festiwalowe, które wypełni teren Galerii Kazimierz wspólną zabawą, nauką i sztuką. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne – niektóre wymagają jedynie wcześniejszego pobrania wejściówki.

 

Warsztaty? Naturalnie!

Ozdabianie twarzy inspirowanymi Afryką wzorami, wspólne malowanie wielkoformatowej dżungli czy tworzenie kukiełki lwa z imponującą grzywą – to tylko kilka spośród aktywności dla najmłodszych, które poprowadzą doświadczone animatorki i animatorzy. Mottem spajającym różnorodne warsztaty w Miasteczku Festiwalowym są słowa z utworu otwierającego Króla lwa: „Krąg życia niech trwa”.

„Chcemy celebrować różnorodność świata przyrody, lepiej go rozumieć i chronić. Dlatego wybieramy się w metaforyczną podróż na sawannę i do dżungli. Proponowane warsztaty skupiają się na poznawaniu dzikich zwierząt, ale również na ekologicznej edukacji – utrzymane są w duchu zero waste, z wykorzystaniem materiałów z recyklingu lub naturalnych, takich jak drewno” – mówi Anna Kurda z Krakowskiego Biura Festiwalowego, które organizuje FMF wspólnie z Miastem Krakowem i RMF Classic.

W programie warsztatów rozwijających wyobraźnię i plastyczne talenty dzieci znajdziemy też tak wyjątkowe propozycje jak powrót do początków animacji, kiedy w ruch wprawiano prawdziwy rysunek. Z pomocą ołówka, kredek i kawałka papieru uczestnicy spotkania stworzą własne historie o Simbie i jego przyjaciołach. Każdy będzie mógł się poczuć jak filmowiec-animator, wprawiając swoje rysunki w ruch. Z kolei uczestnicy warsztatów upcyklingowych przygotują własne ozdoby na ścianę, przy okazji poznając bioróżnorodność afrykańskiej sawanny. Przede wszystkim jednak przekonają się, że z odrobiną kreatywności „śmieci” mogą znaleźć nowe życie i przemienić się w prawdziwe skarby.

 

Muzyka, taniec, film i więcej

W Miasteczku Festiwalowym FMF nie może zabraknąć muzyki gwarantującej dobrą atmosferę. Podczas integracyjnego koncertu Kraina afrykańskich rytmów wyruszymy w niezapomnianą podróż, w której każdy będzie wykonawcą i twórcą utworów. Oprócz tego na scenie Miasteczka wystąpi zespół Drum Syndrome, tworzony przede wszystkim przez osoby z zespołem Downa. Młodzi artyści dzięki wspólnemu graniu rozwijają nie tylko zdolności muzyczne, ale też podnoszą poczucie własnej wartości. Bębnienie pozwala wyrażać siebie przez dźwięk oraz nawiązywać relacje między wykonawcami a publicznością.

Interakcji należy się spodziewać także podczas spektaklu Robale, pełnego różnorodnych lalek i muzyki. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska, niczym przez lupę, dużym i małym owadom potocznie nazywanym robalami. Poszerzaniu wiedzy poprzez zabawę posłużą również quizy o tematyce filmowej.

Miasteczko Festiwalowe FMF w ubiegłym roku było niewątpliwym sukcesem. Jestem przekonana, że również tym razem mieszkańcy Krakowa oraz odwiedzjący miasto goście w każdym wieku będą chcieli spędzić ostatni weekend maja w pasjonującym świecie muzyki filmowej. Nasz kameralny plac, otoczony historyczną architekturą, będzie tętnił energią. Zapraszamy też do kina plenerowego, w którym na leżakach obejrzymy między innymi Vinci w reżyserii Juliusza Machulskiego. Kultowy film nakręcony w Krakowie świętuje 20-lecie, więc okazja jest doskonała – mówi Beata Jankowska, dyrektor Galerii Kazimierz.

 

Pełen program Miasteczka Festiwalowego jest dostępny na stronie FMF. Bezpłatne wejściówki będą dystrybuowane na platformie KBF: Bilety.

 

Śledź social media FMF:

Facebook

Instagram

 

Organizatorzy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie: Miasto Kraków, KBF, RMF Classic.

Partner Strategiczny FMF: Galeria Kazimierz.

Partnerzy FMF: Mini Melts, Naree, RMF FM.

Partner Beauty: Sochacki.

Patroni Medialni: Wyborcza.pl, Ekrany.

Współorganizator konkursu FMF Young Talent Award: Bettermaker.

Współorganizatorzy koncertu Traces of Memory: Filharmonia Krakowska i Konsulat USA w Krakowie.

Partner Główny wydarzenia Disney. Król lew – film z muzyką na żywo: TAURON Arena Kraków. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków.

Pokaz Disney. Król lew – film z muzyką na żywo na licencji Disney Concerts. © 2024 Disney. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top