Connect with us
dr grela chen i dr wisniewska - Współcześni wojownicy dynastii Ming

Współcześni wojownicy dynastii Ming

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na wykład i pokaz dr Ewy Wiśniewskiej i dr Magdaleny Greli-Chen pt. „Z orężem w dłoni, odziani w brokat -współcześni wojownicy dynastii Ming”.

 

Wydarzenie odbędzie się w piątek 28 kwietnia o godz. 18:00 i stanowi integrację serii wykładów “Tradycyjne chińskie stroje” i “Chińskie sztuki walki”, w czasie którego dr Magdalena Grela-Chen i dr Ewa Wiśniewska połączą siły, aby naświetlić zjawisko z dwóch perspektyw.

 

Chińska kultura konfucjańska oparta była m.in. na harmonii dwóch przeciwstawnych sfer, wojskowej i cywilnej. Było to starcie pędzla z mieczem, gdzie jedno nie mogło istnieć bez drugiego. Celem prelekcji jest przybliżenie wizerunku współczesnych wojowników, którzy odwołują się do korzeni tkwiących w dynastii Ming. Podczas wykładu prelegentki odpowiedzą na pytanie, czy męskie ubiory mogą nosić kobiety oraz jakie rodzaje broni są najchętniej wykorzystywane.

 

Wykład uzupełni pokaz strojów i zbroi oraz pokaz z mini warsztatem władania bronią.

 

 

Dr Magdalena Grela-Chen z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ to badaczka związków pomiędzy strojem a polityką w Azji, autorka publikacji dotyczących hanfu i mody chińskiej. Prywatnie właścicielka kolekcji hanfu oraz innych strojów azjatyckich.

Dr Ewa Wiśniewska to teoretyk, praktyk i pasjonat chińskich sztuk walki, multimedalistka mistrzostw świata, Europy i Polski w wushu tradycyjnym.

Wstęp wolny!

 

Czas: 28 kwietnia (piątek) godz. 18:00.

 

Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A sala 3.04.

 

Więcej informacji na stronie Facebook Instytutu Konfucjusza w Krakowie.

To Top