nowe czyzyny fot newbridge 3 - Warsztaty kreatywne w centrum handlowym Nowe Czyżyny. Dzieci stworzą eko-doniczki

Warsztaty kreatywne w centrum handlowym Nowe Czyżyny. Dzieci stworzą eko-doniczki

Twórczy recykling i tworzenie eko-doniczek na roślinki – tak w skrócie będą wyglądać bezpłatne warsztaty dla rodzin w Nowych Czyżynach. Te odbędą się w sobotę, 30 kwietnia we współpracy z Fundacją dla Edukacji Ekologicznej z Krakowa.

Rocznie na świecie wytwarza się blisko 360 mln ton plastiku. Jest to jedno z najbardziej nieprzyjaznych dla naszej planety tworzyw sztucznych, więc ograniczenie jego zużycia jest niezbędne. Jednym z najczęstszych plastikowych opakowań w ogrodzie lub na naszych balkonach są doniczki. Teraz będzie je można wymienić na fantazyjne ekologiczne zamienniki, które na dodatek zrobimy samodzielnie!

Będzie to możliwe 30 kwietnia w godzinach od 10:00 do 16:00, podczas warsztatów kreatywnych dla dzieci w centrum handlowym Nowe Czyżyny.

W trakcie warsztatów do stworzenia ozdobnych doniczek będzie można wykorzystać odpady, m.in. plastikowe butelki po napojach, szklane słoiki, sznurki, patyczki po lodach, stare gazety, a także makarony lub kasze.

Jak wyjaśniają organizatorzy, koncepcja warsztatów jest nieprzypadkowa, ma ona nawiązywać do tematu segregacji śmieci i pokazać, jak twórczy może być recykling.

– Najbliższe warsztaty rękodzieła to nie tylko super zabawa, czy sposób na rozwinięcie umiejętności manualnych. To przede wszystkim przystępna lekcja na temat ekologii dla każdego. Pokażemy, że zamiast generować nowe śmieci, można zagospodarować z pozoru mało użyteczne odpady, np. opakowania po żywności, skrawki materiałów czy suche elementy, które posłużą jako dekoracjeinformuje Anna Brzozowska, przedstawicielka Nowych Czyżyn.

Każdy z uczestników otrzyma także w prezencie nasiona warzyw np. marchewki lub rzodkiewki, które będzie mógł od razu podczas zajęć wysiać w przygotowanej wcześniej doniczce. Na najmłodszych czekać będą również drobne upominki nawiązujące do tematu zero waste.

– Eko-doniczki to tylko przykład na to, jak można kreatywnie wykorzystać np. surowce wtórne i nadać im nowe zastosowanie. Przede wszystkim chcemy zainspirować najmłodsze pokolenie do takich codziennych, prostych działań, które pomogą w ochronie środowiska naturalnego i jego zasobów – dodaje Anna Brzozowska.

Warsztaty odbędą się na pasażu centrum przy sklepie Carrefour. Wstęp bezpłatny.

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej