Dodaj na - okrakow.pl
Artykuł/Wpis, Wydarzenie, Ogłoszenie Drobne
nowe czyzyny fot newbridge 10 - W Nowych Czyżynach ruszą ekologiczne warsztaty

W Nowych Czyżynach ruszą ekologiczne warsztaty

Jak zatroszczyć się o środowisko w najbliższej okolicy? Jak właściwie segregować śmieci? Na te i inne pytania krakowianie poznają odpowiedź już 8 i 9 lipca, podczas akcji ekologicznej organizowanej w Centrum Handlowym Nowe Czyżyny.

Dbanie o środowisko to nasz wspólny obowiązek, ale może być też proste i przyjemne! Taka idea przyświeca najbliższej akcji w Nowych Czyżynach.

Już 8 lipca w godz. 10:00 do 15:00 w krakowskim centrum handlowym odbędą się warsztaty ekologiczne dla najmłodszych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Warsztaty będą łączyć edukację z zabawą. Będzie można dowiedzieć się m.in. o rosnących zagrożeniach dla fauny i flory wynikających z ingerencji człowieka, jak w prosty sposób troszczyć się o środowisko, a także wziąć udział w zajęciach plastycznych i stworzyć dzieło w duchu eko. Każdy z uczestników warsztatów zostanie nagrodzony upominkiem mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Czyżyny w Krakowie.

Z kolei 9 lipca chętni krakowianie będą mogli dołączyć w pojedynkę lub większą grupą do akcji sprzątania świata, która tym razem obejmie swoim zasięgiem teren dawnego pasa startowego lotniska Kraków-Rakowice-Czyżyny. Zbiórka chętnych wolontariuszy potrwa w piątek do godz. 9:45 przy wejściu do Centrum Handlowego Nowe Czyżyny.

Sprzątanie płyty lotniska będzie zwieńczeniem akcji organizowanej przez Fundację Leroy Merlin Polska – oficjalnego partnera Fundacji Nasza Ziemia.

Chcemy zachęcić mieszkańców w każdym wieku do udziału w akcji sprzątania świata, które najlepiej rozpocząć od najbliższej okolicy, a nawet swojego podwórka. To proste działanie, które może podjąć każdy z nas dla dobra planety – wyjaśnia Anna Brzozowska.

W piątek na terenie pasa startowego nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla dzieci uświadamiających, dlaczego dbanie o środowisko jest tak istotne. Będą to konkursy ekologiczne organizowane ze Strażą Miejską oraz quiz wiedzy na temat segregacji odpadów, który przeprowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie. Obecni będą również strażacy edukujący najmłodszych m.in. o skutkach zaśmiecania otoczenia.

Dodatkowo, w dniach 5-17 lipca na pasażu Nowych Czyżyn będzie można odwiedzić wyjątkową wystawę obejmującą prace finalistów konkursu plastycznego „Myślę, więc nie śmiecę” ze Szkoły Podstawowej nr 155 w Krakowie. Na wystawie pojawią się także najciekawsze prace uczestników warsztatów plastycznych organizowanych 8 lipca w krakowskim centrum handlowym.

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

październik 2022
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej