Connect with us
dr grela ubrane jak bognie - Ubrane jak boginie

Ubrane jak boginie

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na wykład dr Magdaleny Greli-Chen pt. „Ubrane jak boginie – hanfu inspirowane istotami nadprzyrodzonymi”.

Wykład z cyklu „Tradycyjne chińskie stroje” odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 18:00 w sali 3.04 w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie.

Powiewające wstążki, smocze rogi, łuski… Czy to chińskie smoki, bogini rzeki Luo, bogini Chang’e? Odpowiedź na to pytanie brzmi i tak, i nie. Wraz ze wzrostem popularności strojów wzorowanych na tych z cesarskich Chin (hanfu), narodził się nurt hanfu stylizowanych na stroje postaci nadprzyrodzonych. Moda chińska czerpie z mitologii i religii Chin, ożywiając tajemnicze smoki i pięknie boginie. Instytut Konfucjusza zaprasza na prelekcję o fenomenie hanfu w stylu nieśmiertelnych, która przybliży tajniki tego, jak „zrobić się na bóstwo”.

Dr Magdalena Grela-Chen z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ to badaczka związków pomiędzy strojem a polityką w Azji, autorka publikacji dotyczących hanfu i mody chińskiej. Prywatnie właścicielka kolekcji hanfu oraz innych strojów azjatyckich.

Wstęp wolny!

 

Czas 26 maja (piątek) godz. 18:00.

 

Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A sala 3.04.

Tagi: , ,
To Top