svg+xml;base64,PHN2ZyB2aWV3Qm94PScwIDAgMSAxJyB4bWxucz0naHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmcnPjwvc3ZnPg== - To krakowskie centrum handlowe jest w połowie otwarte

To krakowskie centrum handlowe jest w połowie otwarte

Podczas kiedy większość galerii jest dziś otwarta w 20-30 proc., jedno z krakowskich centrów handlowych otwarte jest aż w 50 proc. Tak od kilku dni działają Nowe Czyżyny.

Do 17 stycznia centra handlowe w całej Polsce działają, ale w ograniczonym zakresie i w reżimie sanitarnym. Tradycyjnie czynne pozostają sklepy spożywcze, drogerie i apteki, ale także sklepy meblowe, liczne punkty usługowe czy lokale gastronomiczne, sprzedające jednak wyłącznie na wynos.

Większość centrów handlowych w mieście otwarta jest dziś w ok. 20-30 proc., co spowodowane jest m.in. dominującą ofertą modową w ich asortymencie. Nie wszystkie jednak centra musiały w takim zakresie zamknąć się na czas trzeciego lockdown’u w galeriach.

Sąsiedzki charakter naszego obiektu sprawia, że znaczne grono naszych sklepów i punktów usługowych może pozostać otwarte, prowadząc sprzedaż w reżimie sanitarnym. W efekcie z 77 znajdujących się w ofercie obiektu lokali, aż 39 jest dziś czynne – mówi Anna Brzozowska, marketing specialist w Nowych Czyżynach.

– Lista otwartych lokali jest długa. Znaleźć można na niej zarówno popularne drogerie, jak również wszystkie niezbędne usługi od pralni po fryzjera. Działają także sklepy spożywcze, a także market budowlany i sklep z meblami. Otwarte pozostają także lokale gastronomiczne, z tym, że te ostanie sprzedają wyłącznie na wynos i na dowóz – dodaje.

I tak w Nowych Czyżynach działa m.in. hipermarket Carrefour, 3 piekarnie (Cukiernia Krakowskie Wypieki, Awiteks i Buczek) i sklep Czas na Herbatę. Otwarty pozostaje także sklep z meblami Jysk oraz market Leroy Merlin. Ponadto działa Euro-Apteka i sklepy ze środkami higieny jak Rossmann, Yves Rocher, Ziaja, Mydlarnia u Franciszka i Toto Hair Company.

Czynny pozostaje także sklep zoologiczny Maxi Zoo, księgarnia Świat Książki oraz salonik prasowy InMedio. Otwarte jest  kilkanaście punktów usługowych, w tym m.in. ING Bank Śląski i Millenium Bank, pralnia EBS, kantor, punkt Lotto, Poczta Polska oraz fryzjer Jean Louis-David.

W komplecie dostępna jest natomiast oferta gastronomiczna. Sprzedaż na wynos lub na wynos i z dowozem prowadzi Domino’s Pizza, KFC, Nakielny, Silver Dragon i Sevi Kebab. W Nowych Czyżynach skorzystać można także z usług 2 optyków – Kodano Optyk oraz Vision Express.

Oferta Nowych Czyżyn jest dziś na tyle szeroka, że pozwala na zrobienie bezpiecznych, codziennych zakupów. Pod jednym dachem można załatwić praktycznie wszystkie niezbędne sprawunki, co jest dużym ułatwieniem np. dla osób starszych oraz rodzin z dziećmi  – mówi.

Jak podkreśla przedstawicielka obiektu, wszystkie sklepy, punkty usługowe oraz lokale gastronomiczne działają w najwyższym reżimie sanitarnym, podobnie jak całe centrum handlowe. – Na terenie obiektu  należy ściśle przestrzegać zasady DDM – dezynfekcja, dystans, maseczki. Ponadto w sklepach obowiązują limity klientów mogących w nich przebywać jednocześnie. O tym, jaki jest to limit, informują stosowne komunikaty w witrynach lokali – informuje Brzozowska.

Od kilku dni na terenie Nowych Czyżyn można znaleźć także inne komunikaty. Spore grono sklepów rozpoczęło właśnie sezon wyprzedaży.  I chociaż na te największe przyjdzie jeszcze poczekać do 18 stycznia, pierwsze obniżki już się pojawiają.  – Mimo iż tegoroczny sezon wyprzedażowy został nieco wstrzymany ograniczeniami, to sklepy, które mogą działać już wystartowały z przecenami. Ceny spadają m.in. w salonach optycznych, w sklepie meblowym czy w drogeriach, nawet o 75% – mówi Brzozowska.

Data

Sty 08 2021
Expired!

Czas

09:00 - 21:00

Lokalizacja

Centrum Handlowe
Nowe Czyżyny, Kraków