Connect with us
dr wisniewska - Tajniki treningu na manekinach w gongfu

Tajniki treningu na manekinach w gongfu

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na wykład dr Ewy Wiśniewskiej z cyklu „Chińskie sztuki walki”, pt. „Toczyć bój z drewnianym przeciwnikiem – tajniki treningu na manekinach w wybranych stylach gongfu”.

Prelekcja połączona z pokazem filmów odbędzie się w piątek 19 maja o godz. 18:00 w sali 3.04 w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie.

Trening na manekinach to szczególny rodzaj zaawansowanego szkolenia technik walki w niektórych tradycyjnych stylach gongfu. Miał na celu nie tylko zwiększyć siłę uderzeń, poprawić celność ciosów, szybkość poruszania się czy uodpornić na ból. Brutalnie wskazywał braki w technice, czy niewystarczający poziom wytrenowania. Należy jednak wskazać tu cel, którego nie dałoby się osiągnąć w tradycyjnym treningu z partnerem. To opanowanie nawet najbardziej niebezpiecznych technik, wielokrotnie powtarzanych bez obawy, że „partnerowi treningowemu” stanie się krzywda. W tym celu adept posługiwał się wyobraźnią, by wykonując zabójcze techniki wykorzystać w pełni potencjał swojego ciała.

Podczas prelekcji uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się różnym stylom, które w swoim treningu stosują manekiny do opanowania technik ręcznych i technik z użyciem różnego rodzaju broni. Będzie to doskonała okazja, żeby przekonać się, że manekiny nie tylko przypominały człowieka, ale również przybierały różne kształty i rozmiary.

Wykład połączony będzie z pokazem filmów.

Dr Ewa Wiśniewska to teoretyk, praktyk i pasjonat chińskich sztuk walki, multimedalistka mistrzostw świata, Europy i Polski w wushu tradycyjnym.

Wstęp wolny!

 

Czas: 19 maja (piątek) godz. 18:00.

 

Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A sala 3.04.

 

Więcej informacji na stronie Facebook Instytutu Konfucjusza w Krakowie.

Tagi: , ,
To Top