Connect with us
microsoftteams image 21 - Świadomość Procentuje – bezpłatny program edukacyjny dla rodziców i dzieci

Świadomość Procentuje – bezpłatny program edukacyjny dla rodziców i dzieci

Świadome rodzicielstwo, akceptacja siebie, przyjaźń, marzenia i radzenie sobie z emocjami – takie zagadnienia czekają na rodziców i ich dzieci w programie Świadomość Procentuje. Ruszyły zapisy do III edycji bezpłatnego Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Świadomość Procentuje, który odbędzie się już we wrześniu 2023.

 

Program Świadomość Procentuje to #WięcejNiżLekcja. To aż 10 tygodni bezpłatnych warsztatów z zakresu wsparcia profilaktyki szeroko rozumianych problemów społecznych i emocjonalnych dzieci i młodzieży oraz wiedza i narzędzia od topowych trenerów mentalnych – Michała Zawadki, Marzeny Jankowskiej, Moniki Kluzy, Joanny Gdaniec i gościa z Francji André Sterna.

 

W warsztatach może wziąć udział każdy, bowiem program skierowany jest zarówno do grupy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, a także rodziców i nauczycieli. Zajęcia dostosowane są zarówno do grupy wiekowej, jak i aktualnych potrzeb. W ramach programu uczestnicy będą mieli dostęp do specjalnie opracowanych warsztatów online oraz materiałów szkoleniowych, dzięki którym wiedzę, którą otrzymają podczas programu, będą mogli utrwalać i stale przypominać w praktyczny sposób.

 

,,Jestem przekonana, że w każdym dziecku, w każdej jednostce ukryty jest potężny potencjał talentów i wartości, który tylko czeka na to aby je odkryć. Jednak nikt tego za nas nie zrobi, musimy odkryć to sami. To wyjątkowość tego programu, który dla każdej z grup wiekowej stwarza przestrzeń i możliwość do własnego i indywidualnego rozwoju” – Paulina Janusz, Dyrektor Fundacji World Healthy Living Foundation.

 

To już trzecia odsłona programu Świadomość Procentuje. Opinie uczestniczących dzieci, takie jak „Program nauczył mnie i moich przyjaciół nie poddawać się i iść za głosem serca”, czy „Czuje się bardziej pewny siebie” pokazują jak ważne i potrzebne jest zwracanie uwagi na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, a także uświadomienie, że przekazując dzieciom określony wzorzec zachowań, realnie wpływamy na ich przyszłość. 

 

Aby wziąć udział w bezpłatnym programie Świadomość Procentuje, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na https://swiadomoscprocentuje.pl/zapisy-2023/. Do programu można zapisać się jako rodzic lub nauczyciel, dodając swoje dzieci lub uczniów, a także zgłosić całą placówkę szkolną. Zapisy trwają do 31 maja. Program startuje 12 września 2023 i zakończy się 17 listopada 2023.

 

Program Świadomość Procentuje to projekt organizowany przez World Healthy Living Foundation. Fundacja od 2016 roku propaguje zdrowy styl życia w Polsce i zagranicą. Projekt realizowany jest ze środków zebranych w ramach 1,5% podatku.

To Top