Spektakl “Stary Testament – reanimacja”

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 08/03/2019
19:00 - 21:15

Lokalizacja
Teatr im. Juliusza Słowackiego

Kategorie Nie Kategorie


Świetnie znana krakowskiej publiczności Agata Duda-Gracz zdecydowała się specjalnie dla naszego teatru napisać scenariusz inspirowany Starym Testamentem.

Wychodząc od ksiąg biblijnych (niekoniecznie tych najbardziej znanych, jak Księga Rodzaju czy Księgi Mojżeszowe), od tamtejszych bohaterów, próbuje przyjrzeć się naszym czasom. Zakłada, że dzieło stworzenia odbywa się dzisiaj. Wychodząc od pramaterii dla innych opowieści, od archetypicznych bohaterów obserwuje ich postępujące skarlenie, niszczenie.

Jednocześnie tego typu materia literacka prowokuje do stawiania najważniejszych pytań: o Boga, miłość, motyw przebaczenia, o ateizm, o wolność i o zniewolenie. Za warstwę muzyczną spektaklu odpowiedzialny jest Łukasz Wójcik (który pracował już z reżyserką przy Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła, czy Ciekawej porze roku). Jego muzyka, a także śpiewane podczas przedstawienia pieśni są jego niezwykle ważną składową; filarem narracyjnym opowieści.

Teatr im. Juliusza Słowackiego – Duża Scena
Terminy: 7,8 i 9 marca
Więcej o spektaklu: https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/stary-testament-reanimacja
Bilety: https://teatrwkrakowie.pl/kalendarium/stary-testament-reanimacja

Autor: Agata Duda-Gracz
Scenariusz i reżyseria: Agata Duda-Gracz
Scenografia i kostiumy: Agata Duda-Gracz
Muzyka: Łukasz Wójcik
Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
Choreografia: Tomasz Wesołowski
Efekty kaskaderskie: Tadeusz Widomski
Multimedia: Elektro Moon Vision

Obsada: Mateusz Bieryt, Pola Błasik, Maciej Jackowski, Marta Konarska, Agnieszka Kościelniak, Tomasz Międzik, Antoni Milancej, Sławomir Rokita, Feliks Szajnert, Natalia Strzelecka, Jerzy Światłoń, Anna Tomaszewska, Tomasz Wysocki oraz gościnnie Grażyna Misiorowska i Sylwester Piechura.