Podaruj rzeczom drugie życie! Wielka weekendowa wymiana w Galerii Bronowice

Szafa pęka w szwach od kolejnych ubrań, zabawki trafiły do pudła, a dawno przeczytane książki pokrył kurz? To znak, że pora działać, by podarować rzeczom drugie życie, a planecie dać odrobinę oddechu! W dniach 18-19 lutego w Galerii Bronowice odbędzie się akcja “Wymień lub podaruj”, podczas której nowych właścicieli znajdą ubrania, książki, zabawki i kwiaty.

WYMIEŃ

Kilogramy ubrań, których od dawna nie założyłeś zajmują miejsce w Twojej szafie? Dzieci dawno temu wyrosły z ulubionych rzeczy, a zabawki, którymi już się nie bawią, trafiły do kartonów na strychu? A może pora wyjąć ciuchy i książki, wciśnięte w najgłębsze rejony regałów i skończyć z przestawianiem na kolejne półki tej nielubianej paprotki? Nadszedł czas, aby zrobić wiosenne porządki w swoim domu, pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, a przy okazji zyskać coś nowego i pomóc potrzebującym – ludziom i zwierzętom.

Nasze wydarzenie „Wymień lub podaruj” opiera się na zasadach SWAP-u, wymiany używanych ubrań, akcesoriów, zabawek. Dodatkowo dołączamy stoiska bookcrossingowe oraz kwiatów doniczkowych. To idea, która promuje ekologiczny i ekonomiczny styl życia, a przy okazji może sprawić nam i innym wiele radości. Przysłużymy się nie tylko własnemu portfelowi, środowisku, ale również możemy zrobić coś dobrego dla innych – zachęca Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.

JAK TO ZROBIĆ?

Wystarczy wziąć udział w akcji „Wymień lub podaruj” i w dniach 18-19 lutego przynieść do Galerii Bronowice niepotrzebną już odzież, zabawki, książki czy rośliny. Wydarzenie odbędzie się w piątek w godz. 15:00 – 20:00, a także w sobotę w godz. 12:00 – 18:00 na parterze centrum handlowego. Za każdą przyniesioną rzecz otrzymamy żeton uprawniający do wymiany na inną, znajdującą się w przestrzeni stoisk wymiany. Pamiętajmy, żeby przyniesione rzeczy były czyste, niezniszczone – takie, które sami chętnie zabralibyśmy do domu.

PODARUJ

To nie wszystko! Jeśli nie mamy nic na wymianę, można wejść do strefy wymiany przynosząc karmę, koce, zabawki dla zwierząt, a w zamian możesz zabrać coś dla siebie. Przyniesione produkty zostaną przekazane Krakowskiemu Towarzystwu Opieki Nad Zwierzętami. Jeśli z kolei nie chcemy nic wymieniać, a tylko pozbyć się niechcianych już rzeczy – możemy je po prostu zostawić u obsługi akcji „Wymień lub podaruj”. Wszystko zostanie przekazane podopiecznym Fundacji Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej.

 

Jest nam ogromnie miło, że Galeria Bronowice pomyślała o podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Faktycznie ich potrzeby są ogromne i będziemy bardzo wdzięczni, jeśli przy okazji udziału w wielkiej weekendowej wymianie, przyniesiecie coś również dla mieszkańców krakowskiego schroniska. Mogą to być koce, ręczniki, poszwy na pościel – absolutnie nie muszą być nowe! Oczywiście zawsze mile widziana będzie również karma (lepiej kupić mniej, ale lepszej jakości), smycze, obroże i zabawki. Serdecznie dziękujemy!  – mówią przedstawiciele KTOZ.

Dodatkowo Galeria Bronowice przygotowała też specjalny konkurs #zdrugiejreki. Aby wziąć w nim udział, wystarczy do 16 lutego wstawić na swój profil na Instagramie zdjęcie w stylizacji stworzonej z ubrań z drugiej ręki, post otagować #galeriabronowice #zdrugiejreki. Komisja wybierze trzy najciekawsze stylówki i nagrodzi je kartami podarunkowymi.

Godziny akcji „Wymień lub podaruj” w Galerii Bronowice:

piątek 15:00 – 20:00

sobota 12:00 – 18:00

Szczegóły i regulamin akcji dostępne są na www.galeriabronowice.pl

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2022
lipiec 2022
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej