svg+xml;base64,PHN2ZyB2aWV3Qm94PScwIDAgMSAxJyB4bWxucz0naHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmcnPjwvc3ZnPg== - Nowa Huta od NATURY strony: PODSUMOWANIE PROJEKTU I SPOTKANIE AUTORSKIE

Nowa Huta od NATURY strony: PODSUMOWANIE PROJEKTU I SPOTKANIE AUTORSKIE

Platforma ClickMeeting

 

Zakończyła się kilkumiesięczna praca w projekcie „Nowa Huta od NATURY strony”, czas spędzony na weekendowych, rodzinnych spacerach po terenach zieleni.

Czy spacery były okazją do odpoczynku i czynnej rekreacji na łonie natury? Kto najwięcej korzystał z możliwości „ucieczki w zielone przestrzenie”? Czy warto tak właśnie odpoczywać? Co poznaliśmy i zbadaliśmy podczas tych paru miesięcy?

 

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące projekt, podczas którego omówimy wrażenia i odczucia z rodzinnego spacerowania w zieleni Nowej Huty oraz zaprezentujemy autorów i treść elektronicznej publikacji „Nowa Huta od NATURY strony”.

 

Prowadzenie: Maja Wąchała-Skindzier

 

Zapisy przez platformę ClickMeeting – szczegóły: www.facebook.com/NHlabOKN

Limit miejsc: 50 os.

Wstęp wolny.

 

Nowa Huta od NATURY strony – to projekt z zakresu edukacji ekologicznej w obszarze dziedzictwa przyrodniczego najbardziej zielonej części Krakowa, organizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej działającą w ramach Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Zakładał organizację weekendowych rodzinnych spacerów poznawczo-badawczych organizowanych dla mieszkańców Nowej Huty i Krakowa. W okresie od lipca do października 2020 r. odbyły się 4 spacery tematyczne po Łąkach Nowohuckich oraz 7 wypraw szlakami przyrodniczymi dzielnicy, podczas których prezentowane były wszystkie formy zieleni miejskiej (użytki ekologiczne, nieużytki, zieleń parkowa i forteczna, ogródki działkowe, zieleń podwórek i osiedli – w tym pomniki przyrody

i parki kieszonkowe, zieleń ciągów rzecznych, lasy miejskie). Na zakończenie projektu powstała publikacja elektroniczna, która opisuje wszystkie miejsca organizowanych wypraw wraz z krótką charakterystyką innych podobnych w Nowej Hucie.

 

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

Szczegółowe informacje:

Pracownia Animacji Ekologicznej

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Górali 5, 31-959 Kraków

tel. 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, ekologia@okn.edu.pl

www.nhlab.okn.edu.pl

www.facebook.com/NHlabOKN

 

 

Data

Paź 20 2020
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Lokalizacja

ONLINE
ONLINE

Organizator

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Telefon
tel. 12 644 27 65 w. 47, 21, 20,
Email
ekologia@okn.edu.pl
Strona WWW
http://www.nhlab.okn.edu.pl