NH na koncu swiata madera - Nowa Huta na końcu świata: MADERA – KRAINA WIECZNEJ WIOSNY (webinar podróżniczy)

Nowa Huta na końcu świata: MADERA – KRAINA WIECZNEJ WIOSNY (webinar podróżniczy)

Region Autonomiczny Madery to archipelag położony na Morzu Atlantyckim. Należy on do Portugalii, ale geograficznie bliżej mu do Afryki niż do stolicy kraju. Wyspy cechują się łagodnym klimatem i są fantastycznym miejscem na urlop. Atrakcje zaczynają się już przy lądowaniu, które nie zawsze bywa możliwe ze względu na silny wiatr. Potem jest już tylko lepiej: pyszne jedzenie, pięknie plaże, naturalne baseny w skale, różnorodny krajobraz górski, oszałamiające widoki podczas pieszych wędrówek, rejsy katamaranem w poszukiwaniu delfinów. Podczas webinaru przeniesiemy się do tej pełnej słońca krainy, gdzie niemal każdy może znaleźć coś dla siebie. Będzie to idealna okazja, żeby na chwilę oderwać się od szarego nieba za oknem i zamiast tego nacieszyć wzrok soczystą zielenią maderskiej przyrody.

 

Webinar podróżniczy Katarzyny Szeremety w ramach cyklu „Nowa Huta na końcu świata”.

Katarzyna Szeremeta – nowohucianka od urodzenia. Absolwentka filologii angielskiej i studiów dalekowschodnich UJ. Pracownica jednej z licznie ulokowanych w Krakowie korporacji. Najlepiej relaksuje się w podróży.

 

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting. 

 

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.nhlab.okn.edu.pl.

– wstęp wolny

– limit miejsc: 50 os.

 

Nowa Huta na końcu świata – cykliczne, poniedziałkowe slajdowiska podróżnicze. Historie z wypraw dużych, bardzo dalekich i tych małych blisko. Kilometry przemierzane długimi trekkingami lub na rowerze, samolotem, własnym autem lub autostopem. Spotkania z obieżyświatami, globtroterami, wędrowcami i włóczykijami – zarówno doświadczonymi profesjonalistami, jak i tymi co dopiero zaczynają swoje eskapady. Jedno ich łączy – wspaniałe podróżnicze opowieści i zdjęcia, którymi chcą się podzielić z innymi. Osobiste relacje pasjonatów podróży pobudzają wyobraźnie, inspirują, przybliżają inne kultury i obyczaje, zachęcają do rozmowy i wymiany doświadczeń. Pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności.

 

Szczegółowe informacje:

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Ośrodek Kultury Norwida

Górali 5, 31-959 Kraków

tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl

www.nhlab.okn.edu.pl 

www.facebook.com/NHlabOKN