Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 11/12/2019
19:00 - 20:30

Lokalizacja
Pauza

Kategorie


Czy istnieje jedna dominująca wizja męskości, czy może raczej powinniśmy mówić o wielu możliwościach jej realizacji? Skąd biorą się wściekli biali mężczyźni i ich lęki? Jakie potrawy są „prawdziwie męskie”? Czego możemy dowiedzieć się od twardzieli z kina akcji? Jakie wzorce męskości znajdziemy w literaturze? Co to znaczy, że kultura europejska jest fallogocentryczna? To zaledwie niektóre z pytań, jakie zadamy podczas spotkania promocyjnego najnowszego numeru pisma kulturalnego „Fragile”, poświęconego męskościom. (Nie tylko) o kryzysach męskości, polskich i globalnych kontekstach tego zjawiska, ale także o możliwościach świata „po męskości” porozmawiamy z: Agatą Stronciwilk, Wojciechem Sitkiem, Piotrem Sobolczykiem i Wojciechem Śmieją. Performance poetycki zaprezentuje Zoltán Lesi. Spotkanie poprowadzi redaktor numeru, Miłosz Markiewicz. Gwarantujemy niepoprawnie olbrzymią ilość testosteronu.

Wielojęzyczny performance Zoltana Lesiego będzie prezentacją jego wierszy na temat interpłciowości i sportu. Towarzysząca projekcja ukaże efekty poszukiwań Lesiego i Ricarda Portihlo i stworzone przez nich asamblaże obejmujące: dokumenty z lat 30., fake news, raporty policyjne, etc.

Uwaga‼‼ Pierwsze osoby, które pojawią się na spotkaniu otrzymają najnowszy numer “Męskości” w prezencie.
——

Czas: 11 grudnia 2019 (środa), godzina 19:00
Miejsce: Pauza, Stolarska 5/3, Kraków

FRAGILE NA ŻYWO
————————————-
Wydawca: Stowarzyszenie Fragile
Współwydawca: Stowarzyszenie Willa Decjusza
Partner: Pauza
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury, Fundacji im. Tislowitzów oraz Fundacji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego “Bratniak”

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej