Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 23/01/2020
19:00 - 21:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Kategorie


Legendarne i wschodzące gwiazdy jazzu w cyklu koncertów na żywo zagrają dla was po raz pierwszy 23 stycznia o godz. 19:00 w Sali Kominkowej (ul.Papiernicza 2).

 

MEET JAZZ skierowany jest zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie. Spotkania z wybitnymi muzykami artystami –  improwizacje, mini koncerty czy też rozmowa przeplatana muzycznymi utworami to wszystko i wiele więcej w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

 

W tym miesiącu naszymi gośćmi będzie duet „Kolos” składający się z Jorgosa Skoliasa wybitnego wokalisty, autora muzyki i tekstów oraz jego syn Antonisa Skoliasa kompozytora, perkusisty i muzyka. Spotkanie poprowadzi Jerzy Szczerbakow założyciel i prezes zarządu Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ.

 

Jorgos Skolias i Antonis Skolias to wspaniały rodzinny duet, który w nowoczesny sposób przedstawia swoją własną wizję muzyki lekceważąc wszelkie istniejące ograniczenia. Wybitny polski wokalista i jego syn wprawiają swoich słuchaczy w trans muzyką zaczerpniętą z folkloru i tradycji. Jorgos Skolias to wybitny, autor muzyki i tekstów. Improwizator. Opracował autorską technikę śpiewu wielogłosowego (harmonicznego). Od wielu lat, jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny około jazzowej, znany też publiczności bluesowej, rockowej, folkowej. Śpiewał m.in. w zespołach Krzak, gościnnie z Dżemem czy Leszek Winder Blues Forever, ale też z Basspace Witolda Szczurka, Osjanem, Young Power czy Pick Up Formation. Jego syn Antonis Skolias koncertował  m.in. z Bronisławem Dużym, Grzegorzem Kapołką, Dariuszem Ziółkiem, Mr Krime, zespołem Vladimirska. Współpracuje również z teatrami w Szczecinie i Lublinie. Komponuje muzykę do spektakli teatralnych oraz słuchowisk. Założył i prowadzi zespół Amusing Companions.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zakupu biletów w cenie 30 zł w serwisie ekobilet.pl lub w kasie Dworku.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej