Jak uwolnić smoka z kanałów? Spektakl lalkowy w Galerii Bronowice

Co kryją kanały i dlaczego smok nie może się z nich wydostać? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas spektaklu lalkowego pt. „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”, organizowanego przez Wodociągi Miasta Krakowa. Będzie on opowieścią o tym, dlaczego nie powinniśmy traktować urządzeń sanitarnych jak koszy na śmieci. Przedstawienia edukacyjne odbędą się w sobotę, 12 marca, o godz. 12.00 i 14.00 w Galerii Bronowice. Wydarzenie jest bezpłatne.

Wodociągi Miasta Krakowa już od kilku lat prowadzą program edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, poruszający problem nieodpowiedzialnego wyrzucania śmieci do kanalizacji. Tym razem, we współpracy z Galerią Bronowice, przygotowały autorski spektakl lalkowy zatytułowany „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek.”, w którym to aktorzy w zabawny sposób uświadamiają najmłodszych o tym, że nasze codzienne wybory mogą być zagrożeniem nie tylko dla sprawnego działania sieci kanalizacyjnej, ale także mają negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Scenografia i muzyka rozbudzi wyobraźnię i ciekawość najmłodszych. Dzieci dołączą do wspólnej misji badawczej wraz z naukowcem Dziadkiem Tadkiem i jego wnuczkiem Olkiem. Interaktywna zabawa pomoże odkryć, dlaczego z krakowskich kanałów od jakiegoś czasu dochodzą niepokojące pomruki. Przedstawienie będzie odpowiedzią na pytanie, co kryją kanały i na jakie przeszkody napotyka uwięziony smok. Spektakle rozpoczną się w sobotę, w godz. 12.00 oraz 14.00, w Sferze Super Bohatera na parterze Galerii Bronowice.

– Cieszymy się, że nasze centrum handlowe dołączyło do akcji #zatkalosie Wodociągów Miasta Krakowa. Dzięki temu wspólnie możemy zaprosić dzieci i młodzież na wyjątkowy spektakl. Będzie to opowieść o przygodach smoka uwięzionego w kanałach przez nasze nieprzemyślane wybory. Taka forma przekazywania wiedzy nie tylko uczy, ale i bawi, dlatego mamy nadzieję, że nasi najmłodsi klienci z chęcią obejrzą przedstawienie i włączą się do zabawy – mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.

Spektakle edukacyjne w Galerii Bronowice odbędą się w sobotę, 12 marca, na poziomie 0 w Sferze Super Bohatera w godz. 12.00 i 14.00. Wydarzenie jest bezpłatne.

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2022
lipiec 2022
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej