Jak udzielać pierwszej pomocy? Naucz się od najlepszych

Wypadek zdarza się nagle i często nie wiemy, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Aby nie dać się zaskoczyć, każda okazja do nauki ratowania drugiej osoby jest na wagę złota. Tym razem w sobotę, 26 lutego, do Galerii Bronowice zawitają strażacy z OSP Morawica, którzy nauczą nas, jak udzielać pierwszej pomocy. Nie zabraknie także dodatkowych zajęć dla najmłodszych.

W przypadku zagrożenia życia najważniejsze są pierwsze minuty przed przyjazdem karetki. Na naukę pierwszej pomocy nigdy nie jest za późno, a w tę sobotę w Galerii Bronowice będzie ku temu doskonała okazja! Doświadczeni strażacy z OSP Morawica dokładnie wytłumaczą i zademonstrują, jak prawidłowo zachować się w razie utraty przytomności, nagłego zatrzymania krążenia, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową czy jak zareagować w przypadku zadławienia.

W dzisiejszych czasach umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna. Każdy, kto potrafi prawidłowo zareagować w obliczu niebezpiecznego wypadku, pełni nieocenioną rolę w tzw. łańcuchu przeżycia. Dlatego też serdecznie zapraszamy na nadchodzące wydarzenie w naszej Galerii, gdzie specjalni goście ze straży pożarnej w zaprezentują, jak przeprowadzić RKO u dzieci i dorosłych – mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.

Warsztaty pierwszej pomocy w Galerii Bronowice odbędą się w sobotę, 26 lutego, na poziomie 0 w Strefie Super Bohatera w godz. 11:00 – 17:00. Wydarzenie jest bezpłatne.

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2022
lipiec 2022
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej