Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 11/01/2020
17:00 - 19:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Kategorie


Serdecznie zapraszamy wszystkich, których ekscytują górskie wyprawy i niezwykłe podróże na  kolejne Kolosowe Spotkania w Dworku w sobotę 11 stycznia o godzinie 17:00. Naszym gościem będzie alpinista i filmowiec Jacek Mateuszek. Wstęp wolny.

 

 

Jacek Mateuszek to podróżnik i alpinista, który był pomysłodawcą stworzenia polskiego zespołu wspinaczkowego Alpine Wall Tour. Za zespołowe przejście Brento Centro 8b 900m –  został nominowany do Kolosów 2015 i nagrody Travelerów National Geographic. W 2018 w zespole z Łukaszem wytyczył nową drogę Premiere 7b, 450m,R w Dolomitach. Został również laureatem nagrody im. Andrzeja Zawady, za pomysł wspinaczkowo-paralotniowego trawersu Dolomitów, a jego zamiłowanie do filmów można zobaczyć w produkcjach takich jak “Alpine Wall Tour” i “Mama”, których jest współautorem.

Podczas naszego spotkania opowie o tym jak próbował przefrunąć przez Dolomity. Będzie to multimedialna prelekcja do której przygotowywał się całe życie. Takiego projektu na świecie jeszcze nie było. Plecak ważący prawie 30kg, w nim paralotnia, sprzęt do wspinania i biwakowania. Przede mną 190km trasy przez włoskie Dolomity. Rok przygotowań – samotnego wspinania i latania. Jedna błędna decyzja spowodowała wypadek i zawieszenie projektu.

 

Jacek opowie nam o tym jak odbył na nowo czym jest wspinaczka i latanie. Wyjaśni też jak zostać paralotniarzem i czy złamana noga oznacza przekreślenie marzeń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej