Connect with us
czas na chinski wiosna - Czas na chiński wiosną

Czas na chiński wiosną

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na wiosenne kursy języka chińskiego.

 

W semestrze letnim 2021/22 kursy j. chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie rozpoczną się 28 lutego i potrwają do 23 czerwca 2022. Zajęcia będą odbywały się w trybie online, po 14 marca możliwy będzie powrót do zajęć stacjonarnych w Krakowie.

W nadchodzącym semestrze Instytut Konfucjusza w Krakowie planuje uruchomienie dwóch nowych grup dla początkujących:

A1 Tangcu  (poniedziałek środa, 16:45-18:15) – zajęcia online.

A1 Hongshao  (środa i piątek, 18:30-20:00) – zajęcia online/zajęcia stacjonarne po 14 marca 2022.

Kursy online to świetna, nowoczesna metoda uczenia się języka, która jest wygodna i ekonomiczna, jest też szansą dla osób spoza Krakowa na naukę języka chińskiego na najwyższym poziomie. Zajęcia będą prowadzone w grupach od 6 do 12 osób.

 

Język chiński dla dorosłych 

Kursy w Instytucie Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie obejmują naukę języka chińskiego mandaryńskiego o profilu ogólnym i konwersatoryjnym. Zajęcia dla osób rozpoczynających przygodę z nauką języka chińskiego (poziomy od A1 do B1.2) prowadzone są przez lektorów chińskich w języku angielskim oraz przez lektorów polskich, w proporcji 1:1 (zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektora polskiego, zajmującego się przede wszystkim wyjaśnianiem zagadnień gramatycznych oraz przez native speakera, który koncentruje się na wymowie). Na zajęciach grup od poziomu B1.3 w górę grupy prowadzone są wyłącznie przez lektorów chińskich. Maksymalna ilość osób w grupie wynosi 12, minimalna 6.

Semestr zajęć obejmuje 60 godzin zajęć, lekcje online odbywają się dwa razy w tygodniu, trwają 90 min. i prowadzone są na przemian przez polskiego lektora tłumaczącego zagadnienia gramatyczne oraz wykorzystanie słownictwa i chińskiego native speakera, który ćwiczy z kursantami wymowę oraz rozumienie ze słuchu.

Zajęcia prowadzone są przez aplikację MS Teams. Po potwierdzeniu otwarcia kursu, Instytut przesyła zaproszenia do grup oraz instrukcje zakładania konta.

Zakres materiału realizowany na zajęciach opiera się na podręczniku 标准教程 STANDARD COURSE HSK1 oraz dodatkowych materiałach przygotowywanych przez lektorów Instytutu.  Kursanci otrzymają materiały do zajęć w wersji elektronicznej.

 

Zgłoszenia: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl

 

Więcej informacji o opłatach i szczegółach kursu na stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

To Top