Cesia. Spektakl po Sąsiedzku

by Wydarzenia Krakowskie
0 comment
Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 14/02/2020
19:00 - 20:00

Lokalizacja
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Kategorie


Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zapraszają na spektakl: “Cesia. Spektakl po Sąsiedzku”.

Spektakl opowiada historię pani Czesławy, jednej z mieszkanek ulicy Wietora na krakowskim Kazimierzu. Wraz z tytułową bohaterką wędrujemy do wydarzeń II Wojny Światowej i wielkich powodzi w Krakowie, budowania Nowej Huty, czasów potańcówek, świetności Zakładów Miraculum czy Zakładów futrzarskich a także codziennych problemów powojennej Polski.

To spektakl dla wszystkich. Starsi z łezką w oku i przy dźwiękach szlagierów z tamtych lat, przejrzą się w losach rodziny pani Cesi a dla młodszych będzie to swoista lekcja historii.

Wydarzenie wpisuje się w długofalowe działanie Fundacji Wszyscy Obecni, ukierunkowane na animację życia mieszkańców Dzielnicy Kazimierz. Obszar ten w Krakowie należy do miejsc zdegradowanych i narażonych na zjawisko gentryfikacji (wysiedlania).

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej