Connect with us
dzwigacze kultury grafika 1 - Dźwigacze Kultury startują już jutro!

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Dźwigacze Kultury startują już jutro!

Dwa dni wypełnione panelami, warsztatami i wykładami z udziałem specjalistów z zakresu marketingu, sponsoringu, PR i zarządzania w kulturze – już jutro rusza konferencja Dźwigacze Kultury! W Centrum Kongresowym ICE Kraków porozmawiamy m.in. o trendach i przemianach w kulturze, o współczesnym uczestniku wydarzeń kulturalnych, o mieście jako ekosystemie kultury, a także o bezpieczeństwie odbiorców i mieszkańców podczas wielkich wydarzeń. Wśród prelegentów same znakomitości m.in. analityk trendów Zuzanna Skalska, nominowany do Oscara® Sławomir Idziak, laureat Oscara® Jan A.P. Kaczmarek, ekspert ds. miast kreatywnych Charles Landry, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza Krzysztof Olendzki oraz dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

 

Do udziału w wydarzeniu – Krakowskie Biuro Festiwalowe obchodzące w tym roku jubileusz 20-lecia działalności – zaprosiło przedstawicieli instytucji kultury, agencji eventowych i biznesu. Ideą dwudniowej konferencji jest przede wszystkim spotkanie osób zajmujących się – w różnym aspekcie i na różnym etapie – organizacją wydarzeń kulturalnych oraz wspierających ich w tym partnerów.

 

Konferencję zainauguruje autorski wykład Zuzanny Skalskiej, analityk trendów ds. designu i biznesu, poświęcony innowacji, rozumianej nie jako nowy produkt lub usługa, lecz kultura i struktura firmy, która wspiera rozwój i kreację. Następnie porozmawiamy o tym, jak przenikają się i uzupełniają strategie dotarcia do odbiorcy kultury i kształtowania jego świadomości na różnych poziomach organizacji życia kulturalnego. W dyskusji udział wezmą Jan A.P. Kaczmarek, kompozytor, laureat Oscara®, twórca i dyrektor Festiwalu Transatlantyk, Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz Sławomir Czarnecki z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Uczestnicy kolejnego panelu „Miasto ekosystemem kultury” porozmawiają o tym, jak osiągnąć symbiozę i dążyć do zrównoważonego rozwoju w programowaniu miejskiej rzeczywistości. O godz. 15:30 rozpoczną się panele i warsztaty w równoległych sesjach. Uczestnicy mają do wyboru warsztaty dotyczące audience development, panel poświęcony obiegom kultury i ich współczesnym odbiorcom, warsztat autorski Zuzanny Skalskiej oraz panele o rewitalizacji przez sztukę i o bezpieczeństwie odbiorcy podczas wielkich wydarzeń. Dzień pierwszy zakończy Kontrapunkt przygotowany wspólnie z Ośrodkiem Dialogu i Analiz THINKTHANK, podczas którego o zarządzaniu zarządzeniu instytucjami kultury w Polsce i Europie będą rozmawiać Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza oraz Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Dzień drugi otworzą panele poświęcone przemysłom kreatywnym oraz biznesowi w kulturze. Odpowiemy m.in. na pytania jak zdefiniować rolę przemysłów kreatywnych w miejskich strategiach kulturalnych i jak wspierać ich rozwój, a także jak budować dobre relacje między biznesem a kulturą, definiować wspólne cele i programować działania przynoszące wspólne korzyści. Następnie Charles Landry wygłosi wykład poświęcony idei creative city. Podczas popołudniowych sesji warsztatowych będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie wydarzeń na przykładzie Konferencji UNESCO 2017 czy Światowych Dni Młodzieży 2016, o kulturotwórczym i ekonomicznym potencjale przemysłów kreatywnych (wśród prelegentów m.in. Sławomir Idziak, jeden z najbardziej znanych i uznanych na świecie polskich filmowców, nominowany do Oscara®), a także o zaangażowaniu biznesu w tworzenie kultury.

 

Pełny program konferencji dostępny jest na stronie www.dzwigaczekultury.pl.

 

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest: THINKTANK

Partner technologiczny: ekultura.org

Partner dla Krakowa: Bukovina Resort i Grupa Autoremo

 

 

UWAGA: Dziennikarzy i fotografów zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o odbiór akredytacji: 4 października w godz. 9.00 – 16.00 oraz 5 października w godz. 9.00 – 14.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top