Bez kategorii

Dźwigacze Kultury startują już jutro!

Dwa dni wypełnione panelami, warsztatami i wykładami z udziałem specjalistów z zakresu marketingu, sponsoringu, PR i zarządzania w kulturze – już jutro rusza konferencja Dźwigacze Kultury! W Centrum Kongresowym ICE Kraków porozmawiamy m.in. o trendach i przemianach w kulturze, o współczesnym uczestniku wydarzeń kulturalnych, o mieście jako ekosystemie kultury, a także o bezpieczeństwie odbiorców i mieszkańców podczas wielkich wydarzeń. Wśród prelegentów same znakomitości m.in. analityk trendów Zuzanna Skalska, nominowany do Oscara® Sławomir Idziak, laureat Oscara® Jan A.P. Kaczmarek, ekspert ds. miast kreatywnych Charles Landry, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza Krzysztof Olendzki oraz dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

 

Do udziału w wydarzeniu – Krakowskie Biuro Festiwalowe obchodzące w tym roku jubileusz 20-lecia działalności – zaprosiło przedstawicieli instytucji kultury, agencji eventowych i biznesu. Ideą dwudniowej konferencji jest przede wszystkim spotkanie osób zajmujących się – w różnym aspekcie i na różnym etapie – organizacją wydarzeń kulturalnych oraz wspierających ich w tym partnerów.

 

Konferencję zainauguruje autorski wykład Zuzanny Skalskiej, analityk trendów ds. designu i biznesu, poświęcony innowacji, rozumianej nie jako nowy produkt lub usługa, lecz kultura i struktura firmy, która wspiera rozwój i kreację. Następnie porozmawiamy o tym, jak przenikają się i uzupełniają strategie dotarcia do odbiorcy kultury i kształtowania jego świadomości na różnych poziomach organizacji życia kulturalnego. W dyskusji udział wezmą Jan A.P. Kaczmarek, kompozytor, laureat Oscara®, twórca i dyrektor Festiwalu Transatlantyk, Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz Sławomir Czarnecki z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Uczestnicy kolejnego panelu „Miasto ekosystemem kultury” porozmawiają o tym, jak osiągnąć symbiozę i dążyć do zrównoważonego rozwoju w programowaniu miejskiej rzeczywistości. O godz. 15:30 rozpoczną się panele i warsztaty w równoległych sesjach. Uczestnicy mają do wyboru warsztaty dotyczące audience development, panel poświęcony obiegom kultury i ich współczesnym odbiorcom, warsztat autorski Zuzanny Skalskiej oraz panele o rewitalizacji przez sztukę i o bezpieczeństwie odbiorcy podczas wielkich wydarzeń. Dzień pierwszy zakończy Kontrapunkt przygotowany wspólnie z Ośrodkiem Dialogu i Analiz THINKTHANK, podczas którego o zarządzaniu zarządzeniu instytucjami kultury w Polsce i Europie będą rozmawiać Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza oraz Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Dzień drugi otworzą panele poświęcone przemysłom kreatywnym oraz biznesowi w kulturze. Odpowiemy m.in. na pytania jak zdefiniować rolę przemysłów kreatywnych w miejskich strategiach kulturalnych i jak wspierać ich rozwój, a także jak budować dobre relacje między biznesem a kulturą, definiować wspólne cele i programować działania przynoszące wspólne korzyści. Następnie Charles Landry wygłosi wykład poświęcony idei creative city. Podczas popołudniowych sesji warsztatowych będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie wydarzeń na przykładzie Konferencji UNESCO 2017 czy Światowych Dni Młodzieży 2016, o kulturotwórczym i ekonomicznym potencjale przemysłów kreatywnych (wśród prelegentów m.in. Sławomir Idziak, jeden z najbardziej znanych i uznanych na świecie polskich filmowców, nominowany do Oscara®), a także o zaangażowaniu biznesu w tworzenie kultury.

 

Pełny program konferencji dostępny jest na stronie www.dzwigaczekultury.pl.

 

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest: THINKTANK

Partner technologiczny: ekultura.org

Partner dla Krakowa: Bukovina Resort i Grupa Autoremo

 

 

UWAGA: Dziennikarzy i fotografów zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o odbiór akredytacji: 4 października w godz. 9.00 – 16.00 oraz 5 października w godz. 9.00 – 14.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Click to comment

Most Popular

To Top