Dzień Dobry ICE Kraków

Już w najbliższa niedzielę tj. 15 kwietnia 2018 roku, kolejna edycja cyklu Dzień Dobry ICE Kraków przed nami, a podczas niej niezmiennie dla najmłodszych i trochę starszych gości przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Zapraszamy do Centrum Kongresowego ICE Kraków w godzinach od 10.00 do 14.00!

 

„Kiedy organizowaliśmy pierwsze Dzień dobry ICE Kraków nie spodziewaliśmy się, że stanie się ono jedną z najważniejszych imprez społecznych, które realizujemy w centrum kongresowym dla mieszkańców. Co kwartał odwiedza nas ponad 1500 osób, a to oznacza, że od pierwszej edycji w wydarzeniu wzięło udział już ponad 12 000 gości – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków. – Zdajemy sobie też sprawę, że wyjście z całą rodziną w weekend do kina, na wystawę lub warsztaty może być dla wielu osób sporym wydatkiem, dlatego też wszystkie atrakcje w ramach naszego pikniku są zawsze bezpłatne. Takie podejście spotkało się z wieloma pozytywnymi opiniami, a my przecież, jako miejska instytucja kultury, staramy się stwarzać krakowianom możliwość spotkania się, rozwoju oraz uczestniczenia w życiu społecznym naszego miasta. Kolejne tegoroczne spotkania pod hasłem Dzień Dobry ICE Kraków są już zaplanowane, dlatego zapraszam do śledzenia zarówno profilu centrum na Facebooku, jak i strony Icekrakow.pl, gdzie zawsze publikujemy informacje o nadchodzących edycjach imprezy”.

Dzień Dobry ICE Kraków to wydarzenie, które daje całym rodzinom doskonały pretekst do wspólnego wyjścia i spędzania razem czasu. Centrum Kongresowe ICE Kraków zamienia się w wielki plac zabaw, otwierając się na dzieci nie tylko z Krakowa, ale też z okolicznych miejscowości. Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekają pokazy prowadzone przez przedstawicieli służb ratowniczych: policjantów, ratowników medycznych i strażaków. Wśród wielu innych atrakcji wymieńmy warsztaty historyczne Historyland, malowanie twarzy, naukę tańca prowadzoną przez Egurrola Dance Studio, warsztaty designu czy warsztaty kulinarne. Będzie to także wspaniała okazja do zwiedzenia Centrum Kongresowego ICE Kraków, a nasi goście zobaczą m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel. Największą atrakcją, jak zawsze, będzie pokaz filmu niespodzianki, który rozpocznie się o godzinie 12.00 (film z audiodeskrypcją!).

Podczas nadchodzącej edycji przygotowaliśmy również coś specjalnie dla rodziców. W Centrum Kongresowym ICE Kraków w przytulnej kawiarence Kinnarps, na kolorowych fotelach zasiądą rodzice blogerzy Tata Story,Szczesliva.pl, TAByKA . Całą rozmowę moderować będzie Wojciech Musiał –

dziennikarz oraz autor bloga Juniorowo. Podczas spotkania goście rozmawiać będą o współczesnych technologiach, które mamy wykorzystują, by zająć na chwilę swoje pociechy. Spróbują odpowiedzieć – na bazie własnych doświadczeń – na pytanie o to, jak często pozwalać na takie rozrywki, jak wpływają one na dzieci, jakie rozwiązania mogą je zastąpić. Co zrobić gdy dziecko ciągle woła o bajkę? Porozmawiamy też o tym, jakie zagrożenia płyną ze zbyt długiego korzystania z nowych technologii.