Connect with us
fbt9qv wqaa31q  - Dyżur ekspertów ZUS i PFRON z okazji Dnia Matki

Biznes

Dyżur ekspertów ZUS i PFRON z okazji Dnia Matki

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki krakowski ZUS i PFRON zapraszają na wspólny dyżur telefoniczny. Eksperci obydwu instytucji będą odpowiadać na pytania już w środę 25 maja w godzinach 10 – 12. Będzie można zapytać o zasiłek macierzyński i opiekuńczy, a także o leczenie uzdrowiskowe dzieci.

zdjecie2 1 300x169 - Dyżur ekspertów ZUS i PFRON z okazji Dnia MatkiRodzice będą mogli zadzwonić i dowiedzieć się m.in. komu przysługuje zasiłek macierzyński i jak długo trwa oraz co trzeba zrobić, aby go uzyskać i jak wylicza się jego wysokość. Ekspert wyjaśni również, czym różni się urlop macierzyński od urlopu rodzicielskiego,  a także zasady przyznawania zasiłku za opiekę nad dzieckiem. Specjaliści ZUS będą dyżurować pod numerem telefonu: 12 42 46 269.

Będzie można porozmawiać również ze przedstawicielem PFRON. Odpowie na pytania o szczepienia, uprawnienia i leczenie uzdrowiskowe dzieci w wieku od 3 do 6 lat pod opieką dorosłych. Dyżur PFRON będzie pod numerem telefonu: 12 29 88 385.

Anna Szaniawska
regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top