Dożynki w Krakowie czyli Święto Plonów na krakowskich Błoniach!

by admin
0 comment

Prezentacja grup dożynkowych oraz wianków z kłosów, ziół, kwiatów, a nawet owoców i warzyw, uformowanych często na kształt warkocza lub na planie koła, uświetnią sierpniowe Święto Plonów. W tym roku spotkamy się 25 sierpnia 2019 roku na krakowskich Błoniach.

Obchody tegorocznych dożynek rozpoczną się o godz. 13.00 mszą polową oraz złożeniem wieńców w centralnym miejscu pod sceną. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnych elementów – nikt z nas nie może sobie wyobrazić Święta Plonów bez prezentacji bogatego programu artystycznego grup dożynkowych. O godz. 16.30 zapraszamy na koncert zespołu Megitza.

Pomimo że nasze święto zaczyna się o godz. 13.00, na krakowskie Błonia zapraszamy was już od godz. 10.00, gdyż przygotowaliśmy moc atrakcji.

Żywa Pracownia zbuduje wielkoskalową instalację plenerową: krakowski wieniec dożynkowy
z materiałów naturalnych i surowców wtórnych. Na pozostałych warsztatach będzie można m.in. zrobić lalkę ze słomy żytniej, zwinąć świeczkę z wosku pszczelego, stworzyć latawiec z bibuły japońskiej czy wyprodukować naturalny krem.

Nie zabraknie pysznego jedzenia, które zapewnią m.in. wystawcy na co dzień oferujący swoje zdrowe warzywa, owoce, wędliny czy sery na Targu Pietruszkowym. Każdy z nich opowie o swojej pracy i pasji, jaką jest naturalna uprawa. Spróbujemy węgierskich specjałów, tradycyjnej maczanki po krakowsku czy podpłomyka.

Niezwykle atrakcyjnie dla zebranych gości zapowiada się także potańcówka międzypokoleniowa, podczas której do tańca zaprosi DJ Wake Up. Szykuje się świetna zabawa w rytmie największych przebojów wszech czasów. Jej start zaplanowano na godz. 18.00.

A na zakończenie wieczoru, już o godz. 20.00, krakowskie Błonia zamienią się w salę kinową za sprawą specjalnego pokazu filmowego.

Razem kultywujmy piękną polską tradycję wykonywania wieńców i wspólnie podziękujmy za tegoroczne plony!

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków,  Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Dzielnica VII Zwierzyniec.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej