DKF „Kropka”: Frances Ha – Kino Sfinks Zaprasza

DKF „Kropka”: Frances Ha – Kino Sfinks Zaprasza

dkf frances ha 211x300 - DKF „Kropka”: Frances Ha - Kino Sfinks Zaprasza21 marca 2019 r., godz. 18.00 Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5 (sala Mały Metraż)

Pokaz filmu „Frances Ha”. Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzą Jakub Bem i Przemysław Piotrowski. Wstęp: 12 zł.

„Frances Ha” (86 minut) reż. Noah Baumbach

Komediodramat, USA 2013, wyst.: Greta Gerwig, Mickey Sumner, Adam Driver, Michael Zegen

Frances to kwintesencja radości życia i jednocześnie chodząca sprzeczność. Mieszka w Nowym Jorku, ale nie ma swojego mieszkania. Jest tancerką, ale na co dzień nie tańczy. Ze swoją najlepszą przyjaciółką Sophie właściwie nie rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy rzeczywistość brutalnie weryfikuje jej oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość i spontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia.

Nominowany do Oscara Noah Baumbach z lekkością twórców francuskiej Nowej Fali wprowadza nas w świat nowojorskich artystów, którzy poszukują swojej drogi.

„Urocza, miejska baśń o trudnościach dorastania, gdy jest się już dorosłym. Ekscentryczna i pewna siebie Frances – zagrana ujmująco przez Gretę Gerwig – to bohaterka, w której można się zakochać. Zaskakująca swoboda, z jaką Gerwig nadaje tej postaci zaraźliwą wręcz charyzmę i jednocześnie skromność, nie pozostawia wątpliwości, dlaczego ta aktorka jest tak ceniona w obszarze amerykańskiego kina niezależnego. „Frances Ha” to połączenie dwóch najbardziej obiecujących amerykańskich talentów: wspaniałej gry Gerwig i reżyserskiego kunsztu Baumbacha. Ich wspólny film to komedia dla dorosłych, którym nigdy nie udało się do końca zerwać z dorastaniem.” – CINUEVE

DKF “Kropka” działa przy Kinie Studyjnym Sfinks od 1967 roku. Nasze propozycje skierowane są do wszystkich miłośników dobrego kina. Organizujemy repliki festiwali, spotkania z twórcami, a także przeglądy filmów fabularnych, animacji i dokumentów. W naszej ofercie znajdują się również pokazy etiud studenckich, filmy starych mistrzów i kino niezależne.

Szczegółowe informacje:

Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

  1. Górali 5, 31-959 Kraków

tel. 12 644 27 65 w. 32, sfinks[at]okn.edu.pl

www.kinosfinks.pl

www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *