Dedykowane oprowadzania po Krakowskim Salonie Sztuki

„Sztuka współczesna jest abstrakcyjna i trudna, lecz wcale nie musimy jej rozumieć. Ważne jest, żeby czuć, żeby poprzez nią otwierać się na uczucia i emocje” – w ten sposób kilka dni temu L.U.C zachęcał na profilu Krakowskiego Salonu Sztuki do uczestnictwa w październikowej wystawie w Pałacu Sztuki. Emocji na pewno nie zabraknie podczas specjalnych oprowadzań, które codziennie od 15 do 21 października 2018 roku odbywać się będą w przestrzeni wystawy. Dziennikarki, eksperci rynku sztuki oraz osobowości świata kultury zabiorą widzów w podróż po meandrach sztuki aktualnej. Każdy z przewodników opowie o wystawie inaczej, spoglądając na nią przez pryzmat swoich doświadczeń i upodobań. Na Krakowski Salon Sztuki zapraszamy od 12 do 21 października 2018. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Do oprowadzania po Krakowskim Salonie Sztuki zaprosiliśmy osoby, którym sztuka jest bliska i które chcą się nią dzielić z innymi. Cykl spotkań otworzy 15 października dr Agnieszka Jankowska-Marzec, wykładowczyni Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, która oprowadzi po wystawie kluczem krakowskiej Akademii. 16 października głos zabiorą założycielki TA Fundacja, kładąc szczególny nacisk na twórczość artystyczną kobiet i wypowiedzi o charakterze feministycznym. Justyna Nowicka, ceniona dziennikarka Radia Kraków, prywatnie także miłośniczka sztuk wizualnych, opowie o sztuce ze swojej perspektywy 17 października, a dzień później, 18 października zwiedzanie poprowadzi Małgorzata Skowrońska, szefowa działu kulturalnego w krakowskiej „Gazecie Wyborczej”, wielbicielka kultury i sztuki nie tylko krakowskiej. W piątek, 19 października widzowie będą mogli obejrzeć wystawę oczami Karoliny Nowak-Sarbińskiej – która jako art advisor doradza kolekcjonerom i znawcom sztuki, jak wzbogacać ich kolekcje i w jaki sposób inwestować w sztukę, a w sobotę 20 października można będzie zmienić perspektywę patrzenia na prezentowane prace dzięki wybitnej aktorce Lidii Bogaczównie. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych i specjalnie dla nich, w trosce o rozwój ich wrażliwości artystycznej, przygotowaliśmy specjalne niedzielne oprowadzanie (21 października) z jedenastoletnim Bolkiem.

Daty i godziny dedykowanych oprowadzań po Krakowskim Salonie Sztuki:

15 października, 16.30 dr Agnieszka Jankowska-Marzec

16 października, 16.30 TA Fundacja

17 października, 16.30 Justyna Nowicka (Radio Kraków)

18 października, 16.30 Małgorzata Skowrońska („Gazeta Wyborcza”)

19 października, 16.30 Karolina Nowak-Sarbińska

20 października, 14.30 Lidia Bogaczówna

21 października, 12.00 Bolek (dorośli też mogą przyjść J)

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!