Czujemy powiew wakacji… Czerwiec w Zgody 7

fot. materiały Zgody 7

Czerwiec to zapowiedź wakacji, więc Zgody 7 powoli przechodzi w tryb letni: stoliki z widokiem na park, radosny kos pogwizdujący nad głowami gości i aromatyczna kawa w filiżance. Czerwcowy program idzie w parze z wakacyjnym nastrojem, bo w nowohuckim punkcie nie zabraknie warsztatów dla dzieci i dorosłych, rozmów o książkach dla młodych i trochę starszych, a także wspólnej zabawy okraszonej radością z bycia razem. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Zapraszają Miasto Kraków, KBF, Cafe NOWA księgarnia oraz Kids in Krakow.

zgody 7 300x114 - Czujemy powiew wakacji… Czerwiec w Zgody 7>>Wydarzenia organizowane przez KBF<<

Dla (trochę) starszych

Czym jest kobieta bez… zawieszki? Zwłaszcza takiej wykonanej własnoręcznie. 11 czerwca o godz. 13.30 odbędą się warsztaty sutaszu, podczas których dorośli uczestnicy wykonają unikatową biżuterię, używając uwielbianej przez koneserów rękodzieła techniki haftu.

Bezpłatne wejściówki od 6 czerwca od godz. 12.00 na www.kbfbilety.krakow.pl

Człowiek niezwykłej wyobraźni, twórca światów będących dalekim średniowieczem i Polską Ludową zarazem, nieprzeciętnie uzdolniony reporter, twórca kochanych przez wiele pokoleń czytelników i widzów opowieści o porwaniu profesora Baltazara Gąbki – Stanisław Pagaczewski będzie bohaterem czwartego w tym roku spotkania w ramach cyklu „Wyszukaj Klasyka”. O Stanisławie Pagaczewskim opowie Renata Radłowska, a rozmowę poprowadzi Marcin Wilk. Spotkanie będzie także transmitowane online na Facebooku na profilach Krakowa Miasta Literatury UNESCO, Cafe NOWA Księgarnia i Zgody 7.

Wstęp wolny.

Organizatorem cyklu „Wyszukaj Klasyka” jest KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i współgospodarz Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20. Partnerem projektu jest Narodowe Archiwum Cyfrowe. Wydarzenie współorganizowane z Cafe NOWA Księgarnia.

fot. materialy zgody 7 300x225 - Czujemy powiew wakacji… Czerwiec w Zgody 7
fot. materiały Zgody 7

Dla młodszych

Rozmowy z dziećmi na temat tolerancji, akceptacji i emocji towarzyszących zmianom nie należą do łatwych, dlatego 19 czerwca o godz. 11.00 organizatorzy zapraszają na wrażliwy warsztat, podczas którego mali uczestnicy porozmawiają o tym, co w naszym życiu jest ważne i dlaczego takie jest. Zastanowią się, czy można przytulić lęk, a poprzez działania artystyczne popracują nad zrozumieniem tego, że każdy z nas jest inny. Warsztaty „Głowa pełna kultury. Pięknie różnimy się skrzydłami – rozmowy o wrażliwości, tolerancji i szacunku” przeznaczone są dla dzieci od lat 4.

Bezpłatne wejściówki od 13 czerwca od godz. 12.00 na www.kbfbilety.krakow.pl

Był czas dla mam, przyszła więc chwila, żeby docenić ojców i przygotować dla nich specjalny warsztat. Już 26 czerwca o godz. 11.00 ojcowie z synami zbudują domki dla owadów! Dzieci dowiedzą się, jaka jest rola owadów w przyrodzie, jak o nie dbać i czego unikać. Poznają tajemnice idealnego hotelu dla owadów i wspólnie z tatusiami je zbudują i – zabiorą do domu. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od lat 5.

Bezpłatne wejściówki od 20 czerwca od godz. 12.00 na www.kbfbilety.krakow.pl

>>Wydarzenia organizowane przez Cafe NOWA Księgarnia<<

Dla młodszych

Dzieci w wieku 3-9 lat będą miały w pierwszej połowie czerwca prawdziwe święto książki. 6 i 14 czerwca o godz. 18.00 oraz 7, 8 i 13 czerwca o godz. 17.00 dzieciaki spotkają się z Albertem Albertsonem. W tym roku mija 50 lat od ukazania się w Szwecji pierwszej książki o rezolutnym kilkulatku. Z okazji urodzin Alberta, Dnia Dziecka oraz wydania nowego tomu Albert mówi NIE razem z Wydawnictwem Zakamarki zapraszamy na spotkania czytelnicze.

Od 5 do 15 czerwca w Cafe Nowa Księgarnia zniżka -15% na książki z serii Albert Albertson.

„Co robisz z pomysłem?” – to pytanie kryje w sobie tajemnicę, którą spróbują rozwiązać uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Czytelniczego, który weźmie pod lupę książkę pod takim samym tytułem. Znajomość fragmentu książki Kobi Yamandy i Mae Besom jest warunkiem uczestnictwa w dyskusji. Zajęcia odbędą się 14 czerwca o godz. 17.00. Są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci i rodziców. Wydarzenie organizowane we współpracy z Fundacją Poemat.

28 czerwca o godz. 17.00 dzieci w wieku 6-12 lat będą miały okazję poznać Niezwykły świat i niezwykłe zwierzęta. To wszystko dzięki prowadzonym w języku ukraińskim zajęciom z Milą Radczenko. Młodzi uczestnicy wyrusz ą w podróż dookoła świata, a towarzyszyć im będą bohaterowie książki – Nastka i Miron.

 Експедиція навколо світу: восьминіг-ілюзіоніст – квест з Мілою Радченко (українською мовою для дітей 6–12 років)

Записи: cafe@nowaksiegarnia.pl

Dla (trochę) starszych

8 czerwca 2022 o godz. 18.00 z rodzicami spotka się pedagożka i trenerka komunikacji Katarzyna Mitschke, która spróbuje poszukać odpowiedzi na pytanie, jak rodzic może wspierać dziecko w jego naturalnym dążeniu do rozwoju i co zrobić, kiedy szkoła generuje więcej stresu niż wsparcia i inspiracji? Spotkanie „Kiedy szkoła jest problemem” przeznaczone jest dla rodzicom, których dzieci wkrótce zaczną przygodę z edukacją szkolną oraz rodzicom uczniów starszych klas, którzy chcieliby, żeby szkoła była dla dziecka raczej źródłem wsparcia i inspiracji niż przykrym obowiązkiem i źródłem stresu.

Na wszystkie spotkania w Cafe NOWA Księgarnia obowiązuję wcześniejsze zapisy: cafe@nowaksiegarnia.pl

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!