Connect with us
koncert kw - Chill-jazz w Nowej Hucie

Kultura

Chill-jazz w Nowej Hucie

Już 21 stycznia (godz. 18:00) koncertem Bassic Chill ruszają comiesięczne spotkania kulturalne w Klubie Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Jest to jedna z kilkunastu nowych propozycji, które po nowym roku ma do zaoferowania Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

marcin majcherek fot.gosia dziewa 300x200 - Chill-jazz w Nowej Hucie

Marcin Majcherek fot. Gosia Dziewa

Pierwszym wydarzeniem w ramach cyklu Zgoda z Kulturą będzie koncert Marcina Majcherka, w ramach jego autorskiego projektu – BASSIC CHIL. „Będzie to improwizowany koncert w gatunku (jak to nazywa sam artysta) chill-jazz. Rozsiądziemy się wygodnie na naszych leżakach i pufach, a następnie oddamy się doznaniom pięknych dźwięków, melodii i harmonii” – mówi Filip Komajda z Klubu Zgody.

Sam Marcin Majcherek to wszechstronnie uzdolniony muzyk, basista, aranżer i kompozytor, związany z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2022 roku wydał swój debiutancki album „Within”, będący pokłosiem jego muzycznych eksperymentów z brzmieniem gitary basowej, a także dużej dawki improwizacji. Wszystko to pozwoliło artyście na najczystszą formę ekspresji. Sam koncert również będzie improwizowany, a co z tego wyjdzie będzie można się przekonać już w najbliższą sobotę.

koncert plakat.1 212x300 - Chill-jazz w Nowej HucieKoncert Bassic Chill to pierwsze wydarzenie w ramach projektu „Zgoda z Kulturą”. Sam cykl to comiesięczne wydarzenia kulturalne: koncerty, spektakle i spotkania, skierowane do mieszkańców Nowej Huty i nie tylko. „Chcemy stworzyć kameralną przestrzeń do darmowego poznawania kultury i sztuki. Zgoda z Kulturą to także miejsce stworzone dla młodych artystów i artystek, którzy dotychczas nie mieli miejsca i szansy na pokazanie swoich talentów. Jest to piękna sytuacja, z której wszyscy mogą skorzystać. Liczymy, że każdy sympatyk naszego klubu zainteresuje się tym cyklem i z wypiekami na twarzy będzie wyczekiwał naszych comiesięcznych spotkań – mówi Filip Komajda z Klubu Zgody.

Koncert Bassic Chill

21.01.2023 godz. 18:00

Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta, os. Słoneczne 16

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top