Chill-jazz w Nowej Hucie

koncert kw - Chill-jazz w Nowej Hucie

Już 21 stycznia (godz. 18:00) koncertem Bassic Chill ruszają comiesięczne spotkania kulturalne w Klubie Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Jest to jedna z kilkunastu nowych propozycji, które po nowym roku ma do zaoferowania Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

marcin majcherek fot.gosia dziewa 300x200 - Chill-jazz w Nowej Hucie
Marcin Majcherek fot. Gosia Dziewa

Pierwszym wydarzeniem w ramach cyklu Zgoda z Kulturą będzie koncert Marcina Majcherka, w ramach jego autorskiego projektu – BASSIC CHIL. „Będzie to improwizowany koncert w gatunku (jak to nazywa sam artysta) chill-jazz. Rozsiądziemy się wygodnie na naszych leżakach i pufach, a następnie oddamy się doznaniom pięknych dźwięków, melodii i harmonii” – mówi Filip Komajda z Klubu Zgody.

Sam Marcin Majcherek to wszechstronnie uzdolniony muzyk, basista, aranżer i kompozytor, związany z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2022 roku wydał swój debiutancki album „Within”, będący pokłosiem jego muzycznych eksperymentów z brzmieniem gitary basowej, a także dużej dawki improwizacji. Wszystko to pozwoliło artyście na najczystszą formę ekspresji. Sam koncert również będzie improwizowany, a co z tego wyjdzie będzie można się przekonać już w najbliższą sobotę.

koncert plakat.1 212x300 - Chill-jazz w Nowej HucieKoncert Bassic Chill to pierwsze wydarzenie w ramach projektu „Zgoda z Kulturą”. Sam cykl to comiesięczne wydarzenia kulturalne: koncerty, spektakle i spotkania, skierowane do mieszkańców Nowej Huty i nie tylko. „Chcemy stworzyć kameralną przestrzeń do darmowego poznawania kultury i sztuki. Zgoda z Kulturą to także miejsce stworzone dla młodych artystów i artystek, którzy dotychczas nie mieli miejsca i szansy na pokazanie swoich talentów. Jest to piękna sytuacja, z której wszyscy mogą skorzystać. Liczymy, że każdy sympatyk naszego klubu zainteresuje się tym cyklem i z wypiekami na twarzy będzie wyczekiwał naszych comiesięcznych spotkań – mówi Filip Komajda z Klubu Zgody.

Koncert Bassic Chill

21.01.2023 godz. 18:00

Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta, os. Słoneczne 16