Chcesz pomóc medykom w swoim mieście? Dołącz do zbiórki produktów w krakowskim centrum handlowym

by admin
0 comment

W Krakowie wciąż nie brakuje akcji wspierających lokalną służbę zdrowia w walce z koronawirusem, dołączają do nich również centra handlowe. I tak 19 maja w Centrum Nowe Czyżyny wystartowała zbiórka produktów na rzecz placówek medycznych w Krakowie. Dołączyć może każdy z mieszkańców.

Nowe Czyżyny po raz kolejny dołączają do „pospolitego ruszenia” w walce z koronawirusem. W marcu krakowskie centrum przekazało blisko 650 najpotrzebniejszych produktów znajdującemu się w Prokocimiu – Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu.

Teraz centrum postanowiło poszerzyć wsparcie. We wtorek, 19 maja Centrum Nowe Czyżyny rozpoczęło podobną akcję charytatywną, tym razem włączając w dzieło pomocy mieszkańców. Zasady zbiórki są bardzo proste, wystarczy podzielić się swoimi zakupami, aby wesprzeć funkcjonowanie krakowskich szpitali.

Mamy świadomość tego, że placówki medyczne mierzą się nadal z wielkim wyzwaniem, dlatego staramy się choć po części wesprzeć służby medyczne w tej codziennej walce o nasze wspólne dobro. Zgromadzone podczas zbiórki produkty ponownie zasilą potrzeby personelu medycznego, tym razem będzie to Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera oraz Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie – mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka właściciela Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie. 

Co konkretnie można podarować? Przekazywać można przede wszystkim dowolne produkty żywnościowe o przedłużonym terminie ważności, np. wodę mineralną, soki, napoje, herbatę, kawę, cukier, batony zbożowe lub energetyczne, gotowe dania w słoikach, środki czystości lub drobne artykuły papiernicze. Można je pozostawić w specjalnie oznakowanych wózkach zakupowych na pasażu centrum.

Zaplanowanej na 2 tygodnie zbiórce będzie towarzyszyć akcja rozdawania bezpłatnych maseczek ochronnych mieszkańcom. Wielorazowe, bawełniane maseczki z logo Centrum Nowe Czyżyny będzie mogła otrzymać nieodpłatnie każda pełnoletnia osoba.

W ten sposób centrum chce zadbać o jeszcze większe bezpieczeństwo i pełną ochronę klientów podczas zakupów. – W sumie podczas całej 2-tygodniowej akcji rozdane zostanie 6000 maseczek ochronnych – informuje Marta Drzewiecka.

Zbiórka na rzecz szpitali w krakowskim centrum handlowym potrwa od 19 maja do 1 czerwca, codziennie w godz. 12.00-18.00 – z wyłączeniem niedziel 24 i 31 maja.

***                               

Centrum Nowe Czyżyny zlokalizowane jest w Krakowie przy ul. Medweckiego 2. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię ponad 31 tys. m kw. GLA i liczy sobie 77 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Leroy Merlin, Jysk, RTV Euro AGD, home&you, Douglas, Rossmann, Orsay, Big Star, Pepco, KFC i CCC. Zmotoryzowani mają tutaj do dyspozycji ponad 850 miejsc postojowych. Centrum handlowe należy do portfolio Newbridge Poland. Zarządcą jest Apsys Polska S.A../ nowe-czyzyny.pl

Newbridge Poland to spółka założona w 2015 roku przez międzynarodową grupę Somerston, skupiająca się na inwestowaniu w centra handlowe typy ‘convenience’ oraz parki handlowe.  Obecnie Newbridge jest właścicielem sześciu obiektów handlowych w Polsce: Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, Centrum Nowa Górna w Łodzi oraz Parków Handlowych Newbridge, zlokalizowanych w Grodzisku Mazowieckim, Włocławku i Namysłowie. Więcej informacji: newbridge.com.pl

Źródło: Nowe Czyżyny/Newbridge

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej