Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Chcesz pomóc medykom w swoim mieście? Dołącz do zbiórki produktów w krakowskim centrum handlowym

Pinterest LinkedIn Tumblr

W Krakowie wciąż nie brakuje akcji wspierających lokalną służbę zdrowia w walce z koronawirusem, dołączają do nich również centra handlowe. I tak 19 maja w Centrum Nowe Czyżyny wystartowała zbiórka produktów na rzecz placówek medycznych w Krakowie. Dołączyć może każdy z mieszkańców.

Nowe Czyżyny po raz kolejny dołączają do „pospolitego ruszenia” w walce z koronawirusem. W marcu krakowskie centrum przekazało blisko 650 najpotrzebniejszych produktów znajdującemu się w Prokocimiu – Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu.

Teraz centrum postanowiło poszerzyć wsparcie. We wtorek, 19 maja Centrum Nowe Czyżyny rozpoczęło podobną akcję charytatywną, tym razem włączając w dzieło pomocy mieszkańców. Zasady zbiórki są bardzo proste, wystarczy podzielić się swoimi zakupami, aby wesprzeć funkcjonowanie krakowskich szpitali.

Mamy świadomość tego, że placówki medyczne mierzą się nadal z wielkim wyzwaniem, dlatego staramy się choć po części wesprzeć służby medyczne w tej codziennej walce o nasze wspólne dobro. Zgromadzone podczas zbiórki produkty ponownie zasilą potrzeby personelu medycznego, tym razem będzie to Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera oraz Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie – mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka właściciela Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie. 

Co konkretnie można podarować? Przekazywać można przede wszystkim dowolne produkty żywnościowe o przedłużonym terminie ważności, np. wodę mineralną, soki, napoje, herbatę, kawę, cukier, batony zbożowe lub energetyczne, gotowe dania w słoikach, środki czystości lub drobne artykuły papiernicze. Można je pozostawić w specjalnie oznakowanych wózkach zakupowych na pasażu centrum.

Zaplanowanej na 2 tygodnie zbiórce będzie towarzyszyć akcja rozdawania bezpłatnych maseczek ochronnych mieszkańcom. Wielorazowe, bawełniane maseczki z logo Centrum Nowe Czyżyny będzie mogła otrzymać nieodpłatnie każda pełnoletnia osoba.

W ten sposób centrum chce zadbać o jeszcze większe bezpieczeństwo i pełną ochronę klientów podczas zakupów. – W sumie podczas całej 2-tygodniowej akcji rozdane zostanie 6000 maseczek ochronnych – informuje Marta Drzewiecka.

Zbiórka na rzecz szpitali w krakowskim centrum handlowym potrwa od 19 maja do 1 czerwca, codziennie w godz. 12.00-18.00 – z wyłączeniem niedziel 24 i 31 maja.

***                               

Centrum Nowe Czyżyny zlokalizowane jest w Krakowie przy ul. Medweckiego 2. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię ponad 31 tys. m kw. GLA i liczy sobie 77 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Leroy Merlin, Jysk, RTV Euro AGD, home&you, Douglas, Rossmann, Orsay, Big Star, Pepco, KFC i CCC. Zmotoryzowani mają tutaj do dyspozycji ponad 850 miejsc postojowych. Centrum handlowe należy do portfolio Newbridge Poland. Zarządcą jest Apsys Polska S.A../ nowe-czyzyny.pl

Newbridge Poland to spółka założona w 2015 roku przez międzynarodową grupę Somerston, skupiająca się na inwestowaniu w centra handlowe typy ‘convenience’ oraz parki handlowe.  Obecnie Newbridge jest właścicielem sześciu obiektów handlowych w Polsce: Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, Centrum Nowa Górna w Łodzi oraz Parków Handlowych Newbridge, zlokalizowanych w Grodzisku Mazowieckim, Włocławku i Namysłowie. Więcej informacji: newbridge.com.pl

Źródło: Nowe Czyżyny/Newbridge