Connect with us
kswieczysta com - Były selekcjoner reprezentacji zwolniony! „Ziemia zadrżała” przy ul. Chałupnika 16

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Były selekcjoner reprezentacji zwolniony! „Ziemia zadrżała” przy ul. Chałupnika 16

Źródło: kswieczysta.com

Przygoda Franciszka Smuda z Wieczystą Kraków zakończona. Były trener drużyny narodowej rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z klubem. Kto zostanie nowym trenerem „żółto czarnych”?

Po słabym początku sezonu i zdobyciu tylko ośmiu punktów w pięciu meczach, właściciel a zarazem główny sponsor klubu Wojciech Kwiecień podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Franciszkiem Smudą. Wszyscy w klubie wiedzą, że cel na ten sezon jest tylko jeden – awans. Już jednak początek sezonu pokazał, że droga prowadząca do II ligi może być o wiele cięższa niż poprzednie awanse, gdzie mecze Wieczystej często kończyły się dwucyfrowymi wynikami.

Już na samym początku sezonu podopieczni Franciszka Smudy dostali poważne ostrzeżenie od drużyny Orląt z Radzynia Podlaskiego, gdzie zawodnicy z Krakowa musieli uznać wyższość swoich rywali. Czarę goryczy przelał remis w meczu ze Stalą Stalowa Wola.

Po tym meczu z drużyną pożegnał się Franciszek Smuda, a nowym trenerem prawdopodobnie zostanie Maciej Musiał, który prowadzi aktualnie Garbarnie Kraków. 45 latek z pewnością wniesie powiew świeżości do szatni klubu z ul. Chałupnika 16. W zeszłym sezonie prowadzona przez niego „Garca” zajęła 8 miejsce w rozgrywkach II ligi.

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

maj 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top