dji 0010 300x200 - „BOŻE OJCZE MIŁOSIERNY...”

W niedzielę, 19 września w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będziemy przeżywać drugą stację miesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Zostało ono rozpoczęte w sierpniu br. podczas Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Inaugurując tę niezwykłą modlitwę, Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski wyraził życzenie, aby „iskra, która stąd – zgodnie z wolą Pana Jezusa – ma iść na cały świat, sprawiała, że coraz to nowi ludzie, w nowych zakątkach naszego globu będą mogli z coraz większym zaufaniem i z coraz bardziej głęboką wiarą powtarzać „Jezu, ufam Tobie!”. Do wydarzenia dołączyło już ponad 70 miejsc kultu Bożego Miłosierdzia z Polski i całego świata. W niedzielę w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15.20 będziemy rozważać pierwsze słowa papieskiego Aktu „Boże Ojcze Miłosierny…”.

– Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice oraz do duchowej łączności z nami poprzez transmisję na TVMilosierdzie i na naszym kanale YouTube – mówi ks. Zbigniew Biela, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – Cieszymy się, że wiele miejsc na świecie wyraża zainteresowanie naszą propozycją, organizuje modlitwę u siebie i uczestniczy w naszych wydarzeniach – dodaje.

Wszystkich, którzy pragną włączyć się w to modlitewne przygotowanie i otrzymywać materiały na kolejne miesiące prosimy o przesłanie wiadomości na adres mailowy: info@milosierdzie.pl. – Dołóżmy starań, aby iskra nadziei, która płynie od Bożego Miłosierdzia docierała do wszystkich mieszkańców ziemi” – mówi ks. Bielas.


Małgorzata Pabis
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach