BOTANY – wernisaż wystawy malarstwa Marty Kuli-Ulatowskiej

plakat botany krakow 212x300 - BOTANY - wernisaż wystawy malarstwa Marty Kuli-Ulatowskiej12 czerwca 2019 r., godz. 18.00 – Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Wystawa czynna do 25 czerwca 2019 r. Wstęp wolny.

Marta Kula Ulatowska – urodziła się w Krakowie. Ukończyła studia na Wydziale Architektury Wnętrz i Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Sztuki w 1981 roku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów OSTO. Zajmuje się malarstwem i projektowaniem ogrodów. Wynikiem tych dwóch pasji są obrazy malowane w technice pastelu i akrylu, których inspiracją jest natura i przestrzeń aranżowanego ogrodu oraz bogate w zestawienia kolorów i faktur ogrody. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych, charytatywnych, indywidualnych w Polsce, Europie i USA. Jest wielką orędowniczką tworzenia zielonej przestrzeni. Tą pasją zaraża innych prowadząc warsztaty ArtEko i zachęcając do kreowania swoich wymarzonych ogrodów. Ostatnio ukazała się książka dla dzieci Mali ogrodnicy w Wielkim Mieście, z tekstem i ilustracjami Artystki.

Wystawa w ramach 14 Festiwalu Święta ogrodów w Krakowie.

Szczegółowe informacje:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

  1. Górali 5, 31-959 Kraków

tel. 12 644 27 65, b.solecka[at]okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

www.facebook.com/oknorwid

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!